Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Mik a fő akadályai annak,...

Mik a fő akadályai annak, hogy egy olyan gépet építsünk, ami atomokból bármilyen molekulát le tud gyártani? A jövőben majd lehetséges lesz ilyen módon legyártani bármit?

Figyelt kérdés

Tehát van egy gép. Rá van kötve három tartály, az elsőben szén van, a másodikban hidrogén, a harmadikban oxigén.


A billentyűzetén beírod, hogy etanol, vagy lerajzolod a molekulaképletét. A gép megkérdezi, hogy mennyit gyártson, beírod, hogy 200 grammot.


Pár perc múlva a gép kimeneti nyílásából kifolyik egy üvegbe 200 gramm etil-alkohol.



2015. nov. 2. 14:07
 1/6 anonim ***** válasza:
55%
A 3D nyomtatás ennek az előfutára. Persze még nem atomonként dolgozik, de pl. ehető dolgot már lehet nyomtatni szerves anyagokból.
2015. nov. 2. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
45%
Ha ehető dolgokat lehet nyomtatni, akkor miért nem ilyen nyomdagépek dolgoznak a szakácsok helyett? Sokkal tökéletesebb és pontosabb ételt tudnának elkészíteni, és ráadásul gyorsabb is lenne.
2015. nov. 2. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Mert jelenleg nem tudunk csak úgy atomi kötéseket létrehozni, és ugyan tudunk egyesével atomokat pakolni, de piszok lassan.


Egy mol anyag azért nem túl sok (pl kenyérből 10-20 gramm) de ügye az áll 6x10^23 atomból - ami irtózatosan, de nagyon irtózatosan brutális mennyiség ahhoz, hogy egyesével összepakold. Egyszer biztos lesz rá technika (ügyebár ezzel lehetne olyan ötvözeteket és rétegelt anyagokat összerakni, amit ma még elképzelni se tudunk), de most jelenleg nincs.


Legközelebb a nyomtatáshoz az integrált áramkörök "nyomtatása" - ahol lézerrel égetik le a szükségtelen anyagot, és nyomtatják rá kvázi a fóliára - itt már-már atomi (50-100 atomból álló) elemeket hoznak létre, de itt is csak mintavágás van, nem az, hogy összepakolunk bármit.


Pláne hogy az atomokat nem is lehet csak úgy megfogni egy csipesszel és a helyére rakni, ahová akarod, és az atomi kötések sem szakíthatóak (és rakhatóak) csak úgy össze, hogy széthúzol két atomot, vagy összeraksz két atomot, és együtt maradnak.

2015. nov. 2. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nemrég volt pont ilyen kérdés, és kiváló válaszok születtek!

Miért nem olvasol vissza?

2015. nov. 2. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

"miért nem ilyen nyomdagépek dolgoznak a szakácsok helyett?"

Azért, mert jelenleg ez csak egy összeállítógép, vagyis kész ételek alkotórészeivel dolgozik (pl. vajat és májkrémet használ), legfeljebb utána még kisütöd.

Ez sem atomokból rakja össze az ételt.


De ha majd az a gép kész lesz, ahhoz meg brutális mennyiségű tervezés kell majd, hiszen egy jó étel nagyon sokféle és gondosan elrendezett molekulából áll.

2015. nov. 2. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A fő akadály az ár.

Manapság a szintézisgázból való etilalkohol előállítás a legolcsóbb.

Ha emberi fogyasztásra szánják, akkor biológiai úton kell előállítani cukorból erjesztéssel.

A te gépeddel lenne a legdrágább, emiatt nem csinált még ilyet senki.


Aranyat is lehet reaktorban előállítani higanyból - megvalósult az alkimisták álma, de nem örülnek neki. Sokkal drágább így előállítani, mint bányászattal!

2015. nov. 3. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!