Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Lehetséges létrehozni ezt a...

Lehetséges létrehozni ezt a szerkezetet?

Figyelt kérdés
Minden részecskékből áll, az atomok is. Az anyag tulajdonságai az atomjain múlnak. Minden atom 3 részecskéből épül fel, ezek nem helyhez kötöttek bizonyos értelemben. Ha ebbe a szerkezetet bármilyen anyagot (részecskét) töltenénk, lehet ez levegő, föld, beton, átkonvertálná a részecskéket úgy, hogy olyan atomokat hozzon létre, amely a kívánt végtermék anyagának van, így egyik anyagot a másikká konvertálná, és anyagból (részecskékből) bármilyen más tulajdonságú anyag jöhetne létre. A szerkezet az atomokat részecskékké bontaná, majd úgy rekombinálná őket a megfelelő atomokká, x neutron, proton, elektron keringjen' körülötte, és így részecske pontosságú művelettel elérnénk, hogy a vízből a megfelelő minőségű Pl. műanyagot hozzuk létre. Persze levegőből kevés vas jönne létre, mert a 2. anyag szerkezete sűrűbb, de ez elvben megoldható lenne egy ilyen szerkezetnek a megépítése? Kaját is lehetne így gyártani. Nyílván baromi sok energia kéne hozzá, hogy elválassza a részecskéket, hát még "összeforrassza" újból azokat. Meg iszonyatos precizitás.
2015. okt. 25. 21:12
1 2 3
 1/23 A kérdező kommentje:
3 fajta részecskéből, elnézést, elég nagy külömbség.
2015. okt. 25. 21:16
 2/23 A kérdező kommentje:
ha ebbe a szerkezetbe*.
2015. okt. 25. 21:17
 3/23 A kérdező kommentje:
AMILYEN a kívánt végtermék anyagának van*. Bocs, most olvastam vissza, több hiba nincs a szövegben.
2015. okt. 25. 21:19
 4/23 anonim ***** válasza:
Nincs elvi akadálya, de messzebb vagyunk ettől, mint az örök élettől és ingyen sörtől. Szerintem ha megéljük, úgy 10000 év múlva tudunk majd ilyet építeni.
2015. okt. 25. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:

"A szerkezet az atomokat részecskékké bontaná, majd úgy rekombinálná őket a megfelelő atomokká, x neutron, proton, elektron keringjen' körülötte, és így részecske pontosságú művelettel elérnénk, hogy a vízből a megfelelő minőségű Pl. műanyagot hozzuk létre."


És mi van akkor, ha a bontás során valami véletlen folyamán a neutron elbomlik protonná és elektronná? :)

2015. okt. 25. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:

Lehet ilyet csinálni. Részecskegyorsítóban csináltak aranyat bizmutból több mint 30 éve. Csupán 1.785.714.285.714-szerese volt az előállítási költsége az arany árának :D

Atomfizikusok is szoktak uránt bontani. Fúziós reaktorokkal lehet hidrogén izotópokból héliumot csinálni.

2015. okt. 25. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt nem kell hozzá semmiféle nagy precizitás. Az elektronokat nem kell egyenként a mag köré helyezni valami iszonyúan pontos csipesszel. A protonokat és neutronokat sem kell rendezgetni a magban. Csak annyit kell elérni, hogy a megfelelő számú neutron és proton legyen együtt, aztán azok majd elrendeződnek, ahogy kell, meg az elektronok is körülöttük. Tehát a feladat csupán az atommagok átalakítása vagy összerakása.


Nagyüzemileg ez a csillagokban zajlik, ott jön létre minden létező elem magja. Mi szintén elő tudunk állítani új atommagokat reaktorokban vagy részecskegyorsítókban.


De ahogy írták, ez nem arra való, hogy kilószámra gyártsuk az aranyat vagy a vasat. Annyi pénz a világon nincs, amibe ez kerülne.

2015. okt. 26. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:

Sci-fiben így csinálják a dolgokat, de az életben tényleg iszonyúan drága lenne.


"1.785.714.285.714-szerese"

Azért nem egészen... jelenleg is készítenek így aranyat (izotópot), ami kb. 100-szor annyiba kerül, mint a kibányászott arany.


Viszont, kérdező, általában nincs szükség arra, hogy az atomszerkezetet megváltoztasd. Ha pl. ételt szeretnél készíteni, arra remek módszer, ha szenet és vizet szerzel, és azt rendezed át.

Nagyságrendekkel olcsóbb lenne!

De sajnos még ez sem megy csak úgy... még a kémiai kötéseket sem tudjuk tetszés szerint és elegendően gyorsan átrendezni.

2015. okt. 26. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
Miért ilyen drága ez a folyamat? A gépet csak egyszer kell legyártani. Az anyag is olcsó ha olcsó alapanyagokat veszünk. Sok energia kell hozzá? Milyen, elektromos?
2015. okt. 26. 09:46
 10/23 anonim ***** válasza:

Mondok egy példát:

ma már olyan fejlett a technológia, hogy 1 mp. alatt el lehet készíteni egy tranzisztort, egyedi gyártással.

Mennyi tranzisztor is van egy processzorban? Mennyi ideig tart ezeket EGYESÉVEL elkészíteni?


Na, ezt még szorozd meg 100-zal, ha atomokból akarsz bármit is összerakni egyesével.

Az energiáról már nem is beszélek, annyira sok kell hozzá.

2015. okt. 26. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!