Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » 625 a negyedik gyök alatt az 5?

625 a negyedik gyök alatt az 5?

Figyelt kérdés

Csak mert új számológépem van és nem találtam rajta a többedik gyökön funkciót, majd meglett és a számítógépen ugyanez a funkció mást mutat... viszont úgy is 5 jön ki hogy

625^(1/4)=5



2015. okt. 30. 09:50
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Annyi.
2015. okt. 30. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget
2015. okt. 30. 10:12
 3/15 Koplárovics Béci ***** válasza:
A negyedik gyök az az azonosság alapján a négyzetgyök négyzetgyöke. 625 négyzetgyöke 25, annak a négyzetgyöke pedig az 5. De ellenőrizheted is: 5^4=5*5*5*5=625.
2015. okt. 30. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
39%

Íme, az újabb generációk, már nem tanulnak számolni, hanem már alsóban is a kezükbe nyomnak egy számológépet, aminek ez lesz a következménye.


Gyököket tanuljátok, tehát már elmúltál 14 éves, és mégsem tudsz fejben összeszorozni négy db ötöst.

2015. okt. 30. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Ez egyetemen is előjövő probléma amikor szól a tanár, hogy számológépet ne is hozzatok, mert nem lehet használni. -1-(-3) is elgondolkoztatja a tanulókat. Ez van amikor a középiskolás oktatás nem az egyetemre készít fel hanem a szakmunkás létre, mert azokból hiány van.
2015. okt. 30. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Középiskolában sem lenne szabad engedni a számológépet. Esetleg néhány indokolt esetben. Lehet olyan feladatot csinálni amit fejben is ki lehet számolni. Egyetemen ilyeneket adnak.
2015. okt. 30. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
51%
Örülök, hogy más is egyetért. Amikor a 18 éves unokahúgom a 25/5-nél a számológéphez nyúl, akkor azért el tudnám sírni magam. Aztán mikor kétjegyű számokat előbb szorzok össze, mint ő a gépen, akkor meg varázslóknt tekint rám.
2015. okt. 30. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

"a középiskolás oktatás nem az egyetemre készít fel hanem a szakmunkás létre"


Ez a mondatod egy nagy baromság! Miből gondolod, hogy valaki attól tud jól számolni fejben, mert egyetemre megy!?


Hogy lehet ilyen ilyen megalapozatlan buta állítást kijelenteni!?


Végeztél tán statisztikát? Ha nem akkor miről beszélünk...


Kérlek mutass már egy statisztikát nekem, ahol az egyetemisták és szakmunkások fejszámolási készségét vizsgálják, és annak korrelációját!


Amúgy azért nem tudnak manapság már számolni az emberek, mert mindenkinek odaadják ezt a hülye számológépet, és bárki akármilyen hülye is lehet, bepötyögni betud néhány számot.


Annak idején még bezzeg kézzel vontunk gyököt papíron, logarléccel számoltunk, vagy kerstük vissza a megfelelő pontosságú értéket a hétjegyű logaritmustáblából, és bizony jól kellett érteni az azonosságtól kezdve a logaritmusig mindent, még a szakmunkásnak is!


Ma mindez már homályba veszett, mindenki olyan hülye maradhat, amennyire csak akar. Simán leérettségizik bárki, egyetemre szándékozók is úgy, hogy fogalmuk nincs pl. a logaritmusról.


Ez viszont semmiképp nem függ attól, hogy szakmunkás, v. egyetemista!

Erről ennyit.

2015. okt. 31. 04:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Egy aprósággal hadd egészítsem ki az off témát. Számológép használata elég sokmindent megkönnyít. Én személy szerint kétjegyű számokat elég szívesen szorzok vele össze a fejem helyett, pedig elég okosnak tartanak, csak nagy hibám, hogy elképesztő csúnyán írok, ráadásul még gyorsan is, és elég könnyen összetéveszthető a hármas és a négyes. Nem arról van szó, hogy nem tudnám kiszámolni, csak kényelmesebb és kisebb az esélye az emberi hibáknak. Úgy vélem, hogy pl. egy fizikaversenyen (amikre szoktam járogatni), sokkal több értelme van egy számológépre bízni magamat, és a feladatban leírt jelenség megértésére koncentrálni, mint azon sttresszelni, hogy nem lesz elég időm, túl gyorsan kell írjak, elnézek egy számot vagy egy előjelet, és pontot veszítek... Persze, elismerem, fejben egy pár hatványt érdemes tudni, én is viszonylag jól értek kisebb fejszámolási trükkökhöz, de azért sokszor ad egy bizonyos biztonságot az a tény, hogy nem kell ezekre ügyelni (és lássuk be: valószínűleg mindenki vétett már idegesítő matematikai hibát azért, mert sietett).
2015. okt. 31. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Statisztikát nem tudok neked mutatni, de nem is akarok. Én tudom magamról és a többi egyetemista társamról, hogy általános iskola 5. osztálya óta mindenki számológépet használ. Azért, mert megengedték, egyszerűbb, gyorsabb, kényelmesebb. Az egyetemen meg mindenki megszívta, mert nem lehet matekból számológépet használni, mert az egyetemi tanár nem engedi és ez sok helyen így van. Ha az általános és közép iskolás oktatásban figyelembe vették volna azt, hogy a diákok nem biztos, hogy 18 évesen munkába állnak valahol és jó lesz nekik oda a számológép is, hanem azt néznék, hogy sokuk megy majd egyetemre ahol meg nem lesz számológép akkor nem engednék már a közép és általános iskolában sem. Közép suliban senki nem gondolt arra, hogy az egyetemen majd nem lehet beütni egy gépbe a 16*34-et. És mivel ilyet fejben az életben nem próbáltak kiszámolni, mert beütötték a gépbe, bizony szeptemberben hideg zuhanyként éri őket az egyetemen. Mindegyik csak néz, hogy mit csináljon. Fejben szorozni? Függetlenül attól, hogy alapvetően jók matematikából ez egy gyenge pont szinte mindenkinél. Én is azt mondom, hogy mi a francnak ezeket nagy hibalehetőséggel fejben számolni amikor géppel is ki lehetne, időt és energiát takarítva a feladat megoldására koncentrálva. De erről senki nem kezd el vitázni a profeszorral. Ő azt mondta, hogy fejben akkor fejben.
2015. okt. 31. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!