Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Elkepzelheto-e hogy a napunk...

Elkepzelheto-e hogy a napunk egy atom, ami korul a bolygok mint elektronok keringenek es valakik epp minket tanulmanyoznak, de minket embereket nem latnak mert tul kicsik vagyunk nekik?

Figyelt kérdés
2015. okt. 29. 21:21
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Megforditva a kerdest, elkepzelheto hogy egy anyagban millionyi kis paranyi naprendszererek es bolygok (atomok) vannak? Csak nem latjuk oket eleg jol.
2015. okt. 29. 21:22
 2/14 anonim ***** válasza:
85%
Nem
2015. okt. 29. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Persze hogy elképzelhető, nekem is megy, el tudom képzelni. De ettől még a valósághoz vajmi kevés köze van ennek az elképzelésnek.
2015. okt. 29. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Sőt, mi van akkor, ha a mi naprendszerünk is ott van és saját magunkat tanulmányozzuk? :P
2015. okt. 30. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Az elektron nem úgy, és nem is azért kering az atommag körül, mint ahogy és amiért a bolygó egy csillag körül. Még csak konkrét pozíciója sincs az elektronnak a térben, helyzetét csak valószínűségi hullámmal írhatjuk le az elektronhéjon. Mellesleg az alhéjakon ugrálhat is az elektron, energia felvétel- vagy leadás hatására. Mintha a Föld egy csettintésre a Mars pályájára ugrana például. Ez csak a különbségek kevés része, több száz oldalon lehetne ecsetelni, miért nincs semmi köze a két rendszernek egymáshoz, de a fentiek már alapból cáfolják az elképzelésedet.
2015. okt. 30. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Nem, és ez a téma már volt is nemrég.
2015. okt. 30. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 Wadmalac ***** válasza:
100%

Teljesen azonos tartalmú kérdés volt az elmúlt hetekben, ha adtál volna meg keresőszavakat, a kérdés beírásakor valószínűleg láttad volna.

Mivel most rákeresni nem nagyon jut időm, tőszavakban inkább elmondom:

Ha többet olvasol majd az atomszerkezetről, rá fogsz jönni, hogy az egyetlen hasonlóság egy naprendszer meg egy atom közt, hogy valami kering valami körül. Ezen kívül csak különbség van.

Csak kezdjük ott a legegyszerűbb, fizikatudást nem is igénylő látható különbségeknél:

-A Nap nem X db protonból és X db neutronból álló csomagocska.

-A bolygóknak szoktak holdjai lenni, az elektronoknak nem.


-Elektronból nincs átmérő-tömeg választék, ha összeveted a Merkúrt és a Jupitert, talán érthető, mire gondolok.


-Elektronokat az elektromos töltés és tartja pályán az atommag körül, ez mutathat némi analógiát a gravitációval, de az elektronok azonos töltésük miatt taszítják egymást, a gravitáció viszont mindig vonzás, két bolygó közt is.


-A Nap körül a bolygók gyakorlatilag egy síkban keringenek, az elektronok az atommag körül gömbhéjakon.



És akkor jön a húszmillió atomfizikai ok, a Heisenberg-féle határozatlanság, a hullám-részecske kettősség, az elektronok foton-gerjesztése, szubatomi részecskék stb. stb.


Szóval nem.


"valakik epp minket tanulmanyoznak, de minket embereket nem latnak mert tul kicsik vagyunk nekik?"

Eltekintve az atom-naprendszer analógiától, még akkor sem.

Egyszerűen, mert ha a megfigyelők annyival nagyobbak, akkor annyival lassabbak is, hogy mire megfigyelnék az univerzumot, már el is pusztult.

Persze el lehet képzelni egy másik, külső, más idójellemzőjű téridőt, ahonnan megfigyelnek. De ez már sci-fi. Azzal meg elkéstél, mert volt ilyen sci-fi regény. Méghozzá elég jó. :)

2015. okt. 30. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 Tislerics Máté ***** válasza:

Az, hogy univerzumunknál is nagyobb lények mikroszkópokkal figyelik az ősrobbanásokat az lehetséges. Nekik talán az ősrobbanásunk egy mikroszkopikus fizikai vagy kémiai jelenség. Még az is lehet hogy az ősrobbanások felelnek az ő fizikájuk és kémiájuk működéséért. Sok minden lehet a világ nagy.


Amúgy ez nem csak a makró, a mikro-világra is érvényes. Lehet hogy az elemi részecskék rengeteg ősrobbanást tartalmaznak. Amiben kialakult az élet.


Sajnos az ember még nem tud semmit arról mi van az ősrobbanáson kívül. Misem bizonyítja ezt jobban, hogy a tudósok nagy része azt gondolja, hogy ott nincs se tér se idő. ez olyan szánalmas... :D (mármint az emberiséget nézve, a tudósokkal nincs bajom...)

2015. okt. 30. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
#7 mi a címe?
2015. okt. 30. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
A cím engem is érdekelne :)
2015. okt. 30. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!