Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Hogy lehet megoldani labor...

Hogy lehet megoldani labor körülmények között, hogy két atom kvantumösszefonódást végezzen?

Figyelt kérdés

Pl. van 2 atom. Az egyiknek ismerjük az jellemzőit, a másiknak is, de a kettőnek a jellemzői mégsem azonosak. Akkor hogyan tudják megoldani, hogy azonosak legyenek? Vagy egyáltalán mely jellemzőktől függ, hogy a két adott atom összefonódott-e? És ezt a jellemzőt milyen műszerek segítségével alakítják olyanná, hogy az összefonódjon a másik atommal? Illetve ha mondjuk a természetben véletlenül két ember összes atomja összefonódna, akkor mi történne velük? Egyszerre mozognának? Vagy éppen ellentétesen? vagy miben nyilvánulna meg, hogy összefonódtak az atomjaik?

És egyáltalán az atomok bizonyos jellemzőinek egyezése miért ad okot, hogy azok az atomok összefonódjanak? A természetben miért nem jöhet létre huzamosabb ideig ilyen összefonódás? Mi az, ami meggátolja őket ebben?


2015. okt. 19. 13:22
 1/8 Tislerics Máté ***** válasza:
2015. okt. 19. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a linket, de ez még mindig nem magyarázza el az én kérdéseimet. Illetve nem igazán tudom értelmezni az ott leírtakat. Vagyis tudom, mert nincs benne számomra idegen szó, de egyszerűen mintha saját magukat cáfolnák meg benne folyamatosan. Nincs értelem az ott leírtaknak, csupa zagyvaság az egész.
2015. okt. 19. 13:42
 3/8 anonim ***** válasza:
Zagyvasag? Azert, mert neked nincs meg a fizikai alapkepzettseged, hogy megertsd a leirtakat, attol meg nem zagyvasag az... Elmagyarazni is csak olyannak lehet egy kvamtumfizikai jelenseget, akinek van egy alapja, amire epiteni lehet.
2015. okt. 19. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Márpedig ez az alap erősen kétséges annál, aki két adott atomról beszél. A folytatást már meg sem említem.


Ezen túl, alapkutatás alatt álló tézisek megértése gyakran egy kutatótársnak sem egyszerű, hát még alapvető (kvantum)fizikai ismeretek nélkül.

2015. okt. 19. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

"Márpedig ez az alap erősen kétséges annál, aki két adott atomról beszél."


Mért, miről beszéljek? Lehet hogy összefonódni több atom is tud. De engem most csak kettő érdekel. Adott két atomnak az összefonódása. És ha az zavar, hogy ATOMOK NEM TUDNAK ÖSSZEFONÓDNI(!!!!!!), akkor ezer bocs, legyenek akkor: fotonok. Így már csak megfelel neked.

2015. okt. 19. 19:55
 6/8 anonim ***** válasza:

A fotonok a kiserlet alapjan igenis kepesek osszefonodni.


Mivel szamodra valoszinuleg az is ujdonsag, hogy a fenynek un. kettos termeszete van, azaz reszecske ES hullamtulajdonsagai EGYSZERRE vannak, tenyleg nem tudom hogyan lehetne a te szinteden elmagyarazni ezt az egeszet.

2015. okt. 19. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Ha nem bonyolítod túl a megfogalmazást, akkor meg fogom érteni. Kérlek had írjak néhány példát saját magam megválaszolásával.


"Az egyiknek ismerjük az jellemzőit, a másiknak is, de a kettőnek a jellemzői mégsem azonosak. Akkor hogyan tudják megoldani, hogy azonosak legyenek?"


Úgy, hogy egy szerkezettel átalakítják az egyik jellemzőit, hogy olyan legyen, mint a másiknak.


"Vagy egyáltalán mely jellemzőktől függ, hogy a két adott atom összefonódott-e?"


A forgásuktól./A méretüktől/Az anyja kínjától.


"És ezt a jellemzőt milyen műszerek segítségével alakítják olyanná, hogy az összefonódjon a másik atommal?"


Van egy bizonyos anyag, melyen átengedve a fotonokat, olyanok lesznek, mint a másik megmért foton. Persze ehhez mi magunknak kell előállítani ezt a speciális kristályt, hogy pont olyan legyen a foton X tulajdonsága, mint a másiké.


"Illetve ha mondjuk a természetben véletlenül két ember összes atomja összefonódna, akkor mi történne velük? Egyszerre mozognának? Vagy éppen ellentétesen? vagy miben nyilvánulna meg, hogy összefonódtak az atomjaik?"


Mivel mindegyik ugyan abban az állapotban vannak, ezért ha az embereket is fotonok építenék föl, akkor az egyik felvenné a másik alakját. De atomok nem tudnak összefonódni, ezért ez nem lehetséges.


"És egyáltalán az atomok bizonyos jellemzőinek egyezése miért ad okot, hogy azok az atomok összefonódjanak?"


Nem atomok, hanem fotonok. És azért, mert 2 különböző foton nem létezik. Vagyis létezik, de a különbséget csak az egyes jellemzőik különbsége adja. Ha egy fotonnak megegyeznek a jellemzői egy másik fotonnal, akkor tulajdonképpen az a két foton egy és ugyanaz a foton.


"A természetben miért nem jöhet létre huzamosabb ideig ilyen összefonódás? Mi az, ami meggátolja őket ebben?"


Többek között másik fotonok, meg bizonyos részecskék (pl atomok) felületei. És mivel a foton nagyon gyors, ezért szinte lehetetlen, hogy néhány milliárdod másodperc alatt ne találkozna valami olyasmivel, ami megváltoztatja a tulajdonságait. Persze ettől függetlenül mivel nagyon sok foton van, simán lehetséges, hogy akár több millió foton jellemzői is megegyeznek, csak mi azt nem tudjuk megállapítani így a természetben.


------------------


Tessék, adtam magamnak tetszőleges válaszokat. Ilyeneket vártam volna. Gondolom végeztél fősulit/egyetemet, nem igaz, hogy így egyszerűen nem tudtad volna megfogalmazni. Kár hogy nekem kell elmagyarázni, hogy milyen válaszokat várok. Még ha esetleg tanár is lennél, azért illene tudnod egyszerűen fogalmaznod, vagy úgy, hogy mondjuk a saját gyereked is megértse. Hidd el, sokszor mondták már nekem, hogy ezt meg azt nem tudják elmagyarázni, mert nincsenek meg az ismereteim. Erre 1 valaki úgy elmagyarázta, hogy tökéletesen megértettem. Nincs olyan, hogy valamit nem lehet elmagyarázni. Ezt már megtanultam. Max annyira fárasztó és hosszadalmas, hogy az illető inkább lemond róla, és ajánl egy könyvet.

2015. okt. 19. 20:35
 8/8 anonim ***** válasza:
A magfúziót végtermékét nagyjából nevezhetnénk ilyennek, mivel ott a molekulaképződéssel szemben nem csak a vegyértékelektronok kezdenek el közösködni, hanem az atommagok is. Fúzió esetén a végtermékben az eredeti magokból származó protonok és neutronok vannak, de már senki nem tudja megmondani róluk, hogy ki honnan jött. Ha esetleg stabil mag képződött a reakcióban, akkor ez az összefonódás sokáig úgy is fog maradni.
2015. okt. 20. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!