Magyarországon mikortól volt a lakossági elektromos hálózat olyan teljesítményű, hogy egy mai számítógépet, mosógépet vagy tévét rá lehessen kötni és nem veri le az áramot, valamint az eszközben se tesz kárt?
A teljesítmény elegendő lett volna. csak a hálózati feszültség nem. Ugyanis a hatvanas évek eleje táján kezdtek átállni a 220V feszültségre - előtte 110V-os hálózat volt.
Trafóval (110V/220V) simán használhattad volna a számítógépedet akár a negyvenes években is. Persze net nuku.
Gyerekkoromból emlékszem, még 110V-os hálózat volt itt-ott, mert akkor még ment az átállás 220-ra. A város egyes részein még trafó kellett az "új" 220V-os cuccokhoz. A Kékes TV-nk is ilyen trafóról ment.
Szóval menne. A múltszázad nem a kőkorszak. Sőt... :DDD
Nos a többi csak duma. Tudod mire gondolok?
dellfil
Az alacsony rezsidíjak miatt annak idején nem volt szempont az energiatakarékosság, tehát egy átlag lakásban ha minden helyiségben csupán felkapcsolták a lámpát, akkor a villanykörték együttesen többet fogyasztottak, mint egy mai asztali PC. A vezetékes gáz megjelenése előtt sokan villanytűzhelyt, rezsót használtak, ami többszörösét fogyasztotta egy PC energiaigényének.
Hogy mikortól, az helyfüggő. Pesten már 100 éve is volt olyan a hálózat, hogy a lakossági igényeken túl közvilágítást, villamosokat, földalattit üzemeltettek róla.
Én a 70-esek végén fennálló helyzetet ismerem a főváros VIII., IX. és X. kerületét tekintve (akkor jelentek meg az önfűtéses mosógépek). "Utcai" okból emlékeim szerint senkit nem kellett vola elutasítani ha bővítésért jelentkezett, de a házak fővezetéke nem mindenütt volt jó.
Kísértetiesen hasonló kérdés volt már... :)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!