Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Magyarországon hogy élesztenek...

Magyarországon hogy élesztenek újra? (A többi lent)

Figyelt kérdés

Úgy értem hogy: úgy csinálják mint a videókban? Tehát: levetkőztetnek meztelenre? Férfiak vagy nők élesztenek újra?

(Még minden más jöhet ami ezzel kapcsolatos)

AZÉRT ÉRDEKEL MERT SÚLYOS SZÍVBETEG VAGYOK!



2015. okt. 17. 20:05
 1/6 anonim ***** válasza:

Eszerint még nem voltál újraélesztés alanya? Hidd el, marhára nem fog semmi sem érdekelni. Mármint az utolsó tudatos pillanatodban sem. Utána sem.

De egyébként igen.

Aki épp érteni fog hozzá, férfi vagy nő, de ritka szerintem az a eset, ha nincs mindkét nem képviselője jelen.

2015. okt. 17. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Igen meztelenre vetkőztetnek és a gárda teljesen vegyes, férfiak és nők is vannak az áplók és orvosok na meg a mentősök között is. Aztán intenzív osztályra kerülsz ami koedukált, ott együtt vannak férfiak a nőkkel.
2015. okt. 18. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Azért a kórházakban nem úgy van, hogy férfiakat csak férfi menthet meg/vizsgálhat meg, a nőket meg csak nők. Egyszer voltam urológusnál az aranyerem miatt, és egy férfi volt az orvos, ő nézett bele a fenekembe. De hallottam, hogy más férfinak meg egy nő csinálta ugyanezt. Ha valakit megműtenek, azt mindegy hol műtik, mert valakit nő, valakit férfi műti, tekintet nélkül a nemére. Újraélesztésnél is akárki újraéleszthet, férfi is meg nő is. És nem feltétlenül vetkőztetnek meztelenre, én pl láttam filmben, ahol csak a felső részt vették le. Igaz film volt, de akkor is. Van benne logika, végül is egy szívmegállás miatt nem kell az egész embert levetkőztetni, elég csak a felső testnek csupasznak lenni.


Amúgy nagyon sajnálom hogy szívbeteg vagy. Remélem tudnak segíteni, akár valamilyen szerkentyűt beépítenek, és így csökkentik a szívmegállás kockázatát. Legtöbbször az a gáz, hogy az ilyen életmentő műtétek milliókba kerülhetnek. És az állam ezt nem támogatja. Felháborító. Remélem minél előbb meggyógyulsz, és tovább élheted az életed.

2015. okt. 18. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat! Utolsó! Mi volt a film címe?
2015. okt. 18. 14:20
 5/6 anonim ***** válasza:

Gondolom itt a CPR-re vagy kíváncsi. Van fent youtube-on néhány oktató anyag. Magyar is, amcsi is, angol is, amik nagyon jók.


Elmélet:

https://www.youtube.com/watch?v=pMOVoa3wqhk

Elmélet 2:

https://www.youtube.com/watch?v=CMstTrW4kmc


Gyakorlat (külföldi)

https://www.youtube.com/watch?v=ICODRFoWZkw

További: https://www.youtube.com/results?search_query=cpr+live


Elmélet:


1: Betegvizsgálat:

- biztonságos környezet megtermtése. Beteg megszólítása, megrázása, szemre fújás - reflex ellenőrzés miatt


2: Segítség kérés a környezetben


3: légzés keringés vizsgálat:

- hátrahajtott fej / kiemelt álkapocs 10 sec.

- légutak biztosítása (szoros nyaklánc levétele, ing meglazítása = felső 3 gomb, sál, stb.) Nem fogják megnézni a melledet nem, fognak belenyúlni a nunidba, megnyugodhatsz, aki segíteni fog nem egy beteg állat.


Ha nincs légzés / nincs szívverés = klinikai halál:

CPR: 1 - mentőhívás: tájékoztatás, emondani, elkezdtük a CPR-t.

CPR: 2 - 30 mellkasi kompresszió után 2 orron át befúvás 3as észleléssel ellenőrizve. Kompresszió sűrűsége 100 / perc (Stain alive ritmusára). Két kezet összekulcsolva, nyújtott könyökkel, derékból, mert úgy tovább bírja aki csinálja. A kompresszió helye mellkas közepénvonalában. Az első 3-4 lehet finomabb, hogy érezze milyen mélyre kell nyomni. Még profi mentős sem tudja bordatörés nélkül megcsinálni, ezért ez várható, de jobb, mint meghalni, ha érzik, hogy reccsen, visszább vesznek a nyomás mélységéből. Ha elfárad aki nyomja, pihenjen 1 percet. Az idegsejtek nagyjából 90 másodperc alatt elkezdenek meghalni, ezért ennél több kiesés ne legyen. Inkább más vegye át a kompressziót még akkor is, ha nem tudja hogy kell, a másik szóban tud neki segíteni.

CPR: 3 - Ha elfárad valaki, a kompresszió legyen folyamatos

CPR: 4 - Addig kell csinálni, amíg a beteg keringése újra nem indul, vagy az orvos máskép nem mondja. Vagy beáll a biológiai halál, miből nincs vissza út.

2015. okt. 18. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Hát ez volt (eggyel feljebb) a Margit körút 43-as szám előtt a járdán az első része az újraélesztésnek.

A második része még ugyanott van, ahhoz azért kell vetkőzés, mert valaki hozott egy defibrillátort.

A harmadik rész a kórházban van, na, ott meg tovább vetkőztetnek, mert még mindig úgy van, hogy ha csuklóból nem megy a katéter, akkor combból csinálják.

2015. okt. 18. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!