Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » A váltóáram miért halálosabb,...

A váltóáram miért halálosabb, mint az egyenáram?

Figyelt kérdés
Mi a különbség a kettő élettani hatása között? Sőt, egyáltalán mi a különbség a kettő között?
2015. aug. 1. 20:45
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Figyelj, nekem az egyik volt tanárom azt mondta még anno, hogy a váltóáram sokkal veszélyesebb/halálosabb, mint az egyenáram, mégpedig azért, mert sokkal kisebb mennyiség is elég a halálhoz a váltóáramnál.
2015. aug. 5. 13:12
 12/15 A kérdező kommentje:

Volt is egy vita Edison és Tesla között, mert Edison azt mondta, hogy csakis az egyenáram a biztonságos, amíg Tesla szerint a váltóáram is az volt. Ekkor engedte át saját testén az áramot, hogy bebizonyítsa, hogy nem veszélyes. De előtte mégis azt mondták/gondolták, hogy a váltóáram annyira veszélyes, hogy nem lehet az emberek otthonába bevezetni. Miért? Miért tartották sokkal veszélyesebbnek akkoriban a váltóáramot, mint az egyenáramot?


És még valami. Akkoriban Tesla azért szerette volna váltóárammal működtetni az elektromos eszközöket, mert... na ezt nem tudom. De tudom, hogy valamilyen előnye volt, az egyenárammal szemben. De hogy mi, azt nem tudom. valószínűnek tartom, hogy nagyobb teljesítményre képes. vagy nemtudom. Ha valaki ezt is tudja, kérem ossza meg velem.

2015. aug. 5. 13:18
 13/15 anonim válasza:

Kedvas 4 es válaszoló!

Ez nem teljesen így van. Az igaz, hogy az áramerősség számít. De az ember ellenállása olyan nagy, hogy 42 volt alatt nem tud annyi áram áthaladni hogy az halálos legyen. Az igaz hogy 500 volt 0,1 ampert vszleg túléled, de 1 volt akárhány ampernél nem lesz bajod, mert nem tud annyi amper áthaladni.

2015. aug. 12. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Kedvas 13 as válaszoló!

Ez nem teljesen így van.

Ha a bőr nem számít, akkor a 42 V bőven halálos tud lenni - a belső rész ellenállása kb 500 ohm.

2015. aug. 12. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim válasza:
0%

A váltóáram a halálosabb, mert aki váltóáramot mondott, azt agyoncsapta a villamosságtan tanárom.

Esetleg a váltakozó áramról és egyenáramról beszélhetünk.

2018. jan. 13. 04:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!