Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Milyen szag van a világűrben?

Milyen szag van a világűrben?

Figyelt kérdés
Nem teljesen légüres, tehát elméletileg (ha olyan jó orrunk lenne) érezhetnénk a kint lévő anyagok szagát. Esetleg a Napból jövő erős fénynek is lehet valamilyen szaga? ha nem, miért nem?
2015. aug. 1. 17:56
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
52%

"Úgy értettem, hogy ha tudnánk érzékelni azt a kis mennyiségű atomot, molekulát, akkor vajon milyen szagot érzenénk?"


Olyan szagot éreznénk akkor, amilyen annak a kis atomnak van. Ha egy hidrogén atom menne valamilyen véletlen folytán az orrodba és az lenne a mutáns szupererőd, hogy te így is érzed a szagát, akkor hidrogén szagot éreznél, feltéve ha nem szagtalan gáz amúgy. No, most boldog vagy?

2015. aug. 1. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 A kérdező kommentje:

Azt hittem valahogy kiokoskodjátok majd, hogy a világűrben milyen atomok kószálnak szabadon, és ebből megállapítható, hogy milyen a szaguk, hiszen ha csak hidrogén van szabadon, akkor nyilván hidrogéngáz szag van...


De ti erre nem vagytok képesek, inkább hülyének néztek engem. Pedig a kérdést komoly. Attól, hogy nem egy szokványos kérdés, és hogy elég hülyén hangzik, még nem trollkodásból tettem fel.

2015. aug. 1. 20:18
 13/26 A kérdező kommentje:

#12


Közben írtam a saját kis válaszom, de te voltál az, aki megválaszolta. Köszönöm. De nem vagyok annyira boldog. Mert közben én is rájöttem a válaszra.

2015. aug. 1. 20:19
 14/26 anonim ***** válasza:
2015. aug. 1. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:

Kavics és hidrogén szag lehet ott, gondolom.. Sajnos mindkettő eléggé szagtalan.

Nincs a fénynek szaga. Minden érzékszervünk receptorok által működik. Az orrunkban khemoreceptorok vannak, azaz bizonyos kémiai anyagokat képes érzékelni. A reakcióképesebb anyagok általában erős szagúak, míg pl. az oxigén (O2) lényegében szagtalan, addig az ózon (O3) nagyon erős szagú.

2015. aug. 1. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
*a hidrogén is szagtalan gáz.
2015. aug. 1. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
A kőnek van szaga :) az az a bizonyos pinceszag, de nem tudom, melyik vegyület adja.
2015. aug. 1. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
Leginkább a nedvességtől növekvő penész... A kőnek nincs szaga, mert nem párolog (legalábbis, még nem láttam párolgó követ), így nincs, aminek szaga legyen.
2015. aug. 2. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:

Inkább csak ha valami nedvesség kerül rá, vagy valami elkezdi oldani. A sónak is van szaga, egyes fémeknek is, (talán ) bár a világűrben a vákuumban közel sem biztos, hogy lenne szaga ezeknek.

(Meg amúgy sem működne a szaglás odakint, mert a vákuum kiszívná belőled a levegőt, és talán még a sejtjeid is felrobbannának a nagy nyomáskülönbség miatt.)

2015. aug. 2. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
Ezt sose értettem egyébként, miért robban szét az ember ha kiesik a világűrbe, amikor csak 1 atm nyomáskülönbség van.
2015. aug. 2. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!