Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Kitaláltak egy új édességet?...

Kitaláltak egy új édességet? Mennyi csokit kell megenni ahhoz, hogy lefogyjon az ember?

Figyelt kérdés
A tévében hallottam, hogy kifejlesztettek egy olyan csokifajtát, amit ha eszel, akkor lefogysz. Elég hihetően adták elő a dolgot. Igaz lehet? Ha igen, akkor hogyan oldották meg? Ha nem, akkor hogyan lehetne megoldani?
2015. júl. 22. 16:05
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

1 kg emberi zsír 9000 kCal. Ha napi 500 kCal mínusszal is számolunk, akkor is legjobb esetben 18 nap alatt szabadulunk 1 kg zsírtól. (De úgysem egyenletes a folyamat)


A tények makacs dolgok.


Heti 3-szor, de inkább gyakrabban, 1 óra lightos biciklizés, vagy séta csodákat művel. ;) Alapból az egészségnek is.


Továbbá érdemes megnézni számszerűen, hogy melyik kajában mennyi energia van. Az én tapasztalatom az, hogy nem mindig érzi az ember jól, hogy miben mennyi volt, ezért célszerű megnézni objektíven. Ha ügyesen csinálja az ember, akkor különösebb szenvedés nélkül jóval kevesebb kalóriát visz be és még pénzt is spórol. :)


Folyadékokkal, cukros üdítőkkel, szeszesitallal elég sok tud energiát szokott bevinni az ember, továbbá a sós rágcsákban is eléggé sok van, sokkal több, mitn ahogy azt az ember érezné.

2015. júl. 22. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

#11: Jókat írsz :) De a zsírszövet csak kilónként 7000 kcal, nem tömény zsír. Heti egy kiló még sokaknál könnyedén kijön, ha mozog is. De teljesen jó a heti fél kiló, sőt nekem a 30 deka is, amivel én fogytam, amíg fogytam. Szenvedés nem volt benne s ez egy hedonistának fontos.


Kissé szkeptikus vagyok a csokival kapcsolatban... Az étvágycsökkentés nyilván van, akinél segíthet, de ha én éhes vagyok, étvágy nélkül is eszem. De étvágy és éhség nélkül is, nehéz, ha egészségtudatos és picit paranoiás az ember, szinte mindig betolom a megfelelő fehérjemennyiségemet, amivel jön egy csomó zsír is...


Az édességekkel gond tud lenni akkor is, ha alig van bennük szénhidrát. Az édességek után édességekre vágyik sokunk, ami keresztbe tud tenni a kalóriadeficitnek. De van, akinek fizikaibb szinten kavar be pl. az édesítő (a fura csokiban csak van valami efféle, nem?). Sok ketogén diétázó (ami sokaknál életmód) kerüli az édességeket, mert akadályozza őket a fogyásban.


Nem kellenek ilyen trükkök, a szénhidrátcsökkentés is hatékony szokott lenni, bár azt sokkal nehezebb megcsinálni (már akinek), mint benyomni pár csokit, bármilyen fura fajta is...

2015. júl. 22. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

Csak az baj, hogy nem mindenkinek fogyásra van szüksége. A legtöbb felnőtt nő pl összeaszott izmokkal és erre rájött zsírral rendelkezik. Pont, hogy tömegnövelő étrendet kellene folytatniuk. És egyébként ironikus módon ők azok akik a legtöbbet "diétáznak".

De ameddig dietetikusok szerint máj=májkrémes zsömle, addig nem hibáztatható az egyszerű ember :/.

Igen egyébként lehet fogyni zsírból kalóriadeficittel, de az esetek döntő többségében nem érdemes.


A legtöbb ember sajnos borzasztóan fogalmatan a témában, és hellyel közzel te is csárli.

A legtöbb fogyni vágyónak nem fogyókúrára hanem éppen izomfelszedésre lenne szüksége.


A biciklizést meg hagyjuk... nagyon könnyű ellébecolni. Aki eredményt akar menjen konditerembe, és ne a csepelbiciklivel "sportoljon" gyökkettővel, hogy ő most fogy mert beírta a kalóriabázisba hogy félórabickilizésésfogytam20kilót.

2015. júl. 23. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%

"Csak az baj, hogy nem mindenkinek fogyásra van szüksége. A legtöbb felnőtt nő pl összeaszott izmokkal és erre rájött zsírral rendelkezik. Pont, hogy tömegnövelő étrendet kellene folytatniuk. És egyébként ironikus módon ők azok akik a legtöbbet "diétáznak"."


- Mi az az összeaszott izomzat? Bár sejtem, hogy kb mi. De ezen a problémán leginkább mozgással, sporttal lehetne segíteni szvsz.


"...

A legtöbb fogyni vágyónak nem fogyókúrára hanem éppen izomfelszedésre lenne szüksége."


-Azt gondolom a hogy a legtöbb túlsúlyos nőnek a testtömegén csökkentenie kellene és némileg a test összetételén is változtatni. 80-90 kilós hölgyeknek minden bántás nélkül is egyértelműen könnyebbnek kéne lenniük. Mivel az izomzat sokkal sűrűbb a zsírszövetnél ezért pláne igaz, hogy "kisebb térfogatúnak" kéne lenniük és valamivel könnyebbnek is. Nőben nekem 20-25% testzsír tetszik igazán.


"A biciklizést meg hagyjuk... nagyon könnyű ellébecolni. Aki eredményt akar menjen konditerembe, és ne a csepelbiciklivel "sportoljon" gyökkettővel, hogy ő most fogy mert beírta a kalóriabázisba hogy félórabickilizésésfogytam20kilót."


- Nem vetném el, erőfejlesztés mellett az aerob mozgás jól jön, ráadásul a biciklizéshez eléggé nagy izmokat használunk.

Mondjuk egy egy súlyzós edzés is jó a nőknek is valóban, nem kéne attól félniük, hogy Schwarzenegger lesz belőlük egy pár kilós súlyzótól.

Ha van valami ami igazán fogyaszt, akkor az mondjuk a Long Slow Distance futás!



Sajnos a magyar kultúra is hibás ezért. Eléggé elhízott a magyar, sajnos. Még mindig szégyen a háziasszonynak, ha elfogy az étel, pedig szerintem az lenne a jó. Még mindig divat annyit főzni, hogy képtelenség megenni, még mindig divat erőszakosan is etetésre biztatni a másik embert. Ha nem zabál a másik, akkor nem ízlett neki, meg ilyen beidegződések.

Holott nem is kéne kimondottan jóllakni, degeszre, hanem egyszerűen annyit enni, amennyi jólesik, de nem nehezül el tőle az ember.

2015. júl. 23. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 Wadmalac ***** válasza:
100%

Csak annyit, hogy a havi fogyás lehet magasabb is egészségesen is, mert a szervezet víztartalma is csökkenhet, sőt csökken is, több tömegveszteséget okozva, mint amit a zsírveszteség indukál.

És mindez kiszáradás nélkül, mert a zsírszövet víztartalma is elég nagy.

És persze a fogyás egészséges sebessége is alkatfüggő dolog, nagyságrendnyi különbségek is lehetnek két ember közt, meg persze a zsírszövet tömegével arányosan is változhat.

Egy 5-6 kg zsírfelesleggel mászkáló ember belegebed olyan mértékű havi fogyásba, amitől egy 30-40 kg felesleget hurcoló ember csak jobban lesz.


Én régebben országúti bringával versenyeztem, amikor 2 hónap alatt 85-ről 78 kilóra fogytam, jöttek a vérnyomáshullámzások, ájulások, doki mondta, hogy sürgősen szedjek vissza 5 kilót és meg ne próbáljak alá menni.


Aztán pár évre rá meló miatt ellustultam, utána amikor újrakezdtem a bringázást, 120 kg-ról 100-ra fogytam másfél hónap alatt, minden káros tünet nélkül.

Ennek a nagy része is valószínűleg víz- és nem zsírveszteség volt, de állandósult folyadéktartalom, ami szintúgy fogyás.

Most ismét harcra kellett kelnem az elszaladt kilókkal, 1 hónap alatt -6 kg-nál vagyok és egyre jobban érzem magam.

Semmi koplalás, csak lassan eszem, kisebb adagot és ha mégis éhes maradok, félórát várok és csak akkor eszek hozzá, ha még mindig érzem, hogy enni kéne. Persze cukros üdítők fogyasztása visszafogva, édesség helyett gyümölcs és joghurt.

Mellette meg újrakezdtem a bringázást. Egyelőre lájtosan, pulzusra ügyelve.

És működik.

2015. júl. 23. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%

Amit elsőre nem értettek meg, azt huszadjára sem fogják (ha egyáltalán akarják).

Az alapkérdés az volt, egy újfajta csokiból mennyit kell enni adott fogyáshoz. A kérdésre az összetétel és a megcélzott hatás ismeretében lehet érdemi választ adni. Elképzelhető, hogy a csoki olyan étvágycsökkentő anyagokat tartalmaz, amelyek becsapják a szervezetet, jóllakottságot szimulálnak, és a fogyás az e miatti kisebb energiabeviteltől következik be. A képlet elég egyszerű, személyre szabottan mindenkinek megvan a maga kalória szükséglete. Ha ugyanennyit lead, nem változik a súlya. Közismert, hogy a szervezetnek sok szempontból szüksége van mozgásra az egészséges működéshez, továbbá hogy a mozgás elég tág határok között változhat. Ez energiafelhasználás, tehát növeli (azonos bevitel mellett) a fogyást. Van még egy szempont, minden változásnak van egy reakciósebessége. Az embernél ez is tág határok között változhat, de azért nem akármennyire. Ha ebből az intervallumból kikerülünk, az ártalmas.

A fogyást az életmódtól, személyes képességektől ambícióktól függően egyénileg kell meghatározni, a fogyás módját és sebességét is. A leggyakoribb probléma a mozgás nélküli fogyni akarás. Mindent lehet! De az egyensúlyi törvény miatt vissza fog ütni, ha szabályokat hágunk át.

2015. júl. 23. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

@16. Na ezzel tökéletesen egyetértek.


Annyival ikiegészíteném, hogy alapvetően lassú folyamat a fogyás, különösen, ha úgy akarunk fogyni, hogy a test összetételünk jó irányba változzon, tehát türelem kell hozzá.


Másik pedig az a személyes tapasztalatom, hogy nem csak hogy késleltetetten jön az eredmény, de szakaszos is a fogyás. Hajlamos a szervezet be-be állni egy-egy testtömegre és csak huzamosabb idő után kezdenek újra olvadni a kilók.

2015. júl. 23. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Nem tudom, ez az utóbbi mennyire általános, de nálam nagyon ez van. A testem odavolt a 69 kilóért (de ez érthető, akkor érte el a kedvenc kalóriabevitele a stagnáló szintet), most 62-ről nem mozdul (a 2 érték között volt vagy másfél év s egy drasztikus életmódváltás). Ezzel a súllyal nincs bajom 163 centis nőként, csak sajna az összetételem nem megfelelő. Rengeteg okom van arra, hogy többet mozogjak, de évek óta nem sikerült összehozni. Nyilván nem adom fel, szolidan izmos akarok lenni a következő sok-sok évtizedemben, kell.


Kicsit még tudok faragni a kalóriabevitelen, de attól nem fogok jobban kinézni, szinte teljesen lefogytam (hasból nem), izom viszont jóval kell. Szeretem az izmokat.


Semmi baj a biciklizéssel, csak kell más edzés is. Amúgysem szeretek olyan nagyon biciklizni, inkább túrázom.

Nem mindenki hajlandó konditerembe menni (nekem mindössze messze van és jó nekem itthon is), ez se gond. A testedzést bizonyos kor fölött viszont igen fontosnak tartom (előtte se árt, de akkor még energikusabb és jobban kinéző az ember, de ha nem használjuk az izmainkat, mégis hogy mászunk hegyet akár csak 100 évesen, akár csak kis hazánk aprócska hegységeiben?), a párom még kap egy pár évet, aztán közlöm vele, hogy ha a következő 80 évet energikusan mellettem akarja leélni, akkor többet kell tennie e téren (nem kell sokat izmosodnia, egyéni döntés, én igazán szívesen lennék izmosabb nála, épp csak tartsa karban a testét még jobban). Addig felszedek némi izmot, hogy legyen erkölcsi alapom is :P.


Bár ez már off.

2015. júl. 23. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

@18. Nincs azzal semmi baj, ha egy nő izmot szeretne fejleszteni, sőt a súlyzós erőfejlesztéssel sincs gond.


Ugyanakkor mondom, hogy sztem nem szép a 20% alatti testzsír arány nőben! 20-25% a szép nekem.


Lehet otthon is súlyzózni simán, meg tornázni, testsúlyos gyakorlatokat csinálni, pl fekvőtámasz.


Sőt a női húzódzkodás sem lehetetlen, de az már kimondottan nehéz gyakorlat:


https://www.youtube.com/watch?v=QzkLvnSQpYo


Az első lány nem egy szörnyeteg, mégis szépen húzódzkodik és nem keveset! A harmadik egyszerűen csal, ne róla vegyél példát, én lehet gonosz vagyok, de kizártam volna.

2015. júl. 23. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

@18. Én tisztelem azokat a nőket, akik tesznek is magukért! Így helyes, aki tiszteli magát az tesz is magáért.

Futófesztiválon bizony több nőt látni, mint férfit, úgyhogy a magyar férfiaknak is bele kéne húzni!


(A csoda fogyasztószerek pedig a lustaságra építenek, nehogy már tenni (!) kelljen a fejlődésért ugye... és sokan azonoulnak ezzel.)

2015. júl. 23. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!