Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Kitaláltak egy új édességet?...

Kitaláltak egy új édességet? Mennyi csokit kell megenni ahhoz, hogy lefogyjon az ember?

Figyelt kérdés
A tévében hallottam, hogy kifejlesztettek egy olyan csokifajtát, amit ha eszel, akkor lefogysz. Elég hihetően adták elő a dolgot. Igaz lehet? Ha igen, akkor hogyan oldották meg? Ha nem, akkor hogyan lehetne megoldani?
2015. júl. 22. 16:05
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
88%
Ha némi értelemmel közelítjük a kérdést, akkor az ember akkor fogy, ha több energiát használ el, mint amennyit bevisz. Ennyi.
2015. júl. 22. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
38%
Nem ennyi. Az ember nem mozdony.
2015. júl. 22. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 dellfil ***** válasza:
100%

Tényleg nem mozdony. De azért az emberre is ugyanúgy vonatkoznak a termodinamika törvényei, mint minden másra a világegyetemben. Sajnos, vagy nem sajnos, ez van.


dellfil

2015. júl. 22. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
93%
De. Pontosan ennyi.
2015. júl. 22. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
54%

Maga a kérdés föltevés is hibás szemléletet tükröz. Olyan nincsen, hogy étel "fogyaszt", az étel lényege, hogy energiát jelent a bevitele. Olyan van, hogy kevés az energiatartalma ezáltal valamivel könnyebb negatív kalóriamérleget elérni. De senki ne higgye, hogy 5 doboz csökkentett energiatartalmú csokit fölfal és attól fog fogyni.


Hipokrátész diéta alatt a fizikai aktivitás és az étrend harmoniáját értette.


Még valami, ha valaki fogyó kúrázni akar, akkor régen rossz. Nem kúraszerűen kell fogyni és pláne nem gyorsan, hanem életmódváltoztatással hipokráteszi értelmeben vett "diétával".


(Megj. pajzsmirigyí betegség esetén is tényszerűen igaz, amit írtam, azzal a különbséggel, hogy a betegség rákényszerít dolgokra, de a tétel alól még a gépek sem kivételek, nemhogy az ember...)

2015. júl. 22. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
30%

úgy ahogy leírtad csárli elfogyni lehet és nem lefogyni :)


röviden

2015. júl. 22. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
@6. Akkor úgy látom nem ment át, hogy mit jelent eredetileg a "diéta".
2015. júl. 22. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
45%

Speciális csoki : Telepakolták a csokit étvágycsökkentővel + cukor helyett valami mesterséges anyag van ami becsapja az agyat. diétás összetevői vannak. Olyan az íze mint a Milkának, de fogyaszt a zsír és szénhidrátanyagcsere felgyorsítása révén és zsírmágneses, zsírmegkötő anyag is van benne +

és a lényeg, hogy a szemet becsapod, mert azt hiszed csokit ettél és így az agy telítve van a cukorral, azt hiszi csokit ettél


Én is ettem, de nagyon drága volt, így maradtam a hagyományos Fat Absorber tabletáknál

2015. júl. 22. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
51%

hogy eredetileg mit jelent? az atom meg oszthatatlant, aztán mégsem az


a diéta manapság az angol diet vagyis étrendre utal, gyakorlatban inkább a kezdő fogyósok legnagyobb hibáját az eszetlen koplalást


az ember nem kalorikus gép, a legrosszabb amit tenni lehet vele éhezni hagyni

2015. júl. 22. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
90%

@9. Ne csúsztassunk. Én nem beszéltem sehol koplalásról. A negatív energiamérleg és a koplalás az két teljesen más dolog! Egyenletesen kevesebb kaja és per vagy több mozgás és megvan a negatív energiamérleg, de nem szabad túl nagy kalóriadeficitet elérni.


Havi 2-3 , de inkább 1 kg mínusszal reális számolni. Ha valaki havi 1kg-to ad le átlagosan, akkor már meg is tanulja közben megtartani a testtömegét.


Egyébként már csak azért sem árt mozogni, mert minden épeszű ember zsírból szeretne fogyni, nem izomból...


Az ember bonyolultabb mint a gőzgép, de az energiamegmaradás tétele rá is igaz. Akár tetszik, akár nem!

2015. júl. 22. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!