Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Rájöttem mik alkotják a...

Rájöttem mik alkotják a fekete lyukakat! Szerintetek igazam van?

Figyelt kérdés

Az ősrobbanás előtt létezett egy nagyon nagy tömegű test, amely iszonyatos nagy gravitációval bírt.


Ez a test valójában egy hatalmas fekete lyuk volt. Sőt, lehet hogy fekete lyuk nem is tud ilyen hatalmas tömegűre nőni, de attól függetlenül nagyon sokban hasonlított a fekete lyukakra.


Miután felrobbant, a robbanás hatására részecskék szabadultak fel. Ebből az következik, hogy a felrobbanó test abból állt, amikké szétrobbant. Azaz ha a robbanás első fázisában csak kvarkok voltak, akkor magát a testet is kvarkok alkották. Ebből kifolyólag kvarkok alkotják a fekete lyukakat is.


Persze ez felvet néhány kérdést.


Pl. hogyan tud a fekete lyuk nagyobb sűrűséget fölvenni, mint a kvarkok?


Erre a válasz az, hogy először is egyáltalán nem biztos, hogy a szupertömör test az eseméyn horizonton belül olyan kicsi. Nincs rá bizonyíték, hogy egy Naprendszer méretű eseményhorizont belsejében egy tűszúrásban sűrűsödne össze több milliárd naptömeg.


A másik válaszlehetőség pedig az, hogy vegyük figyelembe azt is, hogy vannak olyan részecskék, melyek mérete jóval kisebb, mint az őt alkotó kvarkok mérete, még akkor is, ha mondjuk 50 db kvark alkotja. Azaz egy fekete lyukat alkothat akár sokkal több kvark kis, mint amely adott esetben beleférne a térfogatába.


Tehát a fekete lyukakat kizárólag kvarkok alkotják. És mivel különböző kvarkok léteznek, ezért az egyes kvarkokból felépülő fekete lyukak is más tulajdonsággal rendelkeznek, ezért "nőhet" meg valamelyik 12 milliárd naptömegre, amíg a másik 20 naptömegnél tovább nem tud nőni, és felrobban, vagy elpárolog.


Persze nem tudom bizonyítani az állításomat, csupán néhány érvet hoztam fel próbálkozásként, viszont ami mellettem szól, hogy cáfolni sem tudtok. És mivel az elméletem szerintem viszonylag helytálló, ezért szerintem a tudomány jelen álláspontja szerint igazam van.


[link]


2015. júl. 15. 18:15
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

"ami mellettem szól, hogy cáfolni sem tudtok"

Te fordítva ülsz a lovon: NEKED kell bizonyítani az állításaidat az elejétől a végéig.

Érvet vagy bizonyítékot viszont egyet se hoztál - amit írsz, az csakis feltevés mind.


Ráadásul valószínűleg nem igaz, mivel a fekete lyukban a kvarkok is szétesnek, és csak húrok vannak.

2015. júl. 15. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Ugyan mi bizonyítja hogy szétesnek? És egyáltalán mik ezek a húrok?


Ha megtudjuk mik a húrok, akkor azt is megtudjuk, hogy miből áll a fekete lyuk, hiszen a fekete lyuk is húrokból áll.

2015. júl. 15. 23:14
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Talán nézz utána.

Ha már a témával szeretnél foglalkozni.

2015. júl. 16. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nincs igazad.
2015. júl. 16. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!