Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Lehetséges árammal közvetlenül...

Lehetséges árammal közvetlenül vizet forralni?

Figyelt kérdés

Tehát úgy hogy a kábelt két helyen betesszük a vízbe és az áram a vízen menyjen kérészül.

Gondolom a normál 230-al ez nem lehetséges, de akkor hogyan lehet, úgy hogy ne a kábel olvadjon szét hanem főleg a víz melegedjen, ráadásul gyorsan?


2015. jún. 17. 22:29
1 2 3
 11/21 Shai-Hulud ***** válasza:

De ha nekem nem hiszel, itt van ugyanez egy kissé "meredekebb" kiadásban:

https://www.youtube.com/watch?v=aTejx32xVgc


Pedro

2015. jún. 18. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
Lehetséges, a börtönökben használnak ilyen eszközt, kerálónak nevezik.
2015. jún. 18. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 Walter_Dornberger ***** válasza:

@Wadmalac

"Azért hozzátenném, 50 Hz váltóárammal nem nagyon lesz vízbontás. "


Már miért ne lenne???? csak az elektródákon nem külön fejlődik hidrogén és oxigén, hanem mindkét elektródán durranógáz keverék képződik.

A szaunakályhák közül a gőzfejlesztő pont így működik!


A víz ellenállása pont alkalmas erre, ha az elektródák kellően nagy felületűek, saválló acélból készültek, és alkalmasan megválasztott távolságra vannak egymástól.

Másik példa a vízindító (régi, csúszógyűrűs aszinkron motorok indítási módszere volt, víz+szóda oldat (nátrium hidrogén karbonát)) volt, a régi körhinták egy tartozéka volt ez.

2015. jún. 18. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

"Másik példa a vízindító (régi, csúszógyűrűs aszinkron motorok indítási módszere volt, víz+szóda oldat (nátrium hidrogén karbonát)) volt, a régi körhinták egy tartozéka volt ez."

Mi is volt ez? Kicsit hiányos a leírás. Ellenállásként hazsnálták, vagy mi?

2015. jún. 18. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
Pontosan, tudomásom szerint. Gyakorlatilag egy karral a vezeték egyik végét közelebb vagy távolabb lehetett tolni a másik végétől, a két érintkező pedig valamilyen vízoldatba volt merítve (én sima sóval ismertem, de lehet hogy NaHCO3 volt). Ha közelebb tolta a kezelő a kart, akkor gyorsabban forgott a körhinta.
2015. jún. 19. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 Wadmalac ***** válasza:

"

@Wadmalac


/"A leírt pengés-fadarabos melegítés szerintem a nedves fát használja fűtőellenállásként,"


NEM. :) Ha a fa nem ér bele a vízbe, a víz akkor is felmelegszik./


Nos, a leírásban nem szerepelt, hogy csak az "elektródák" érnek a vízbe, ezért gondoltam, amit gondoltam. :)


/@Wadmalac

"Azért hozzátenném, 50 Hz váltóárammal nem nagyon lesz vízbontás. "


Már miért ne lenne???? csak az elektródákon nem külön fejlődik hidrogén és oxigén, hanem mindkét elektródán durranógáz keverék képződik./


Valamennyi vízbontásod persze lesz, de nagyságrendekkel kevesebb, mint egyenárammal. Szóval talán bővebben kellett volna fogalmaznom, a "nem nagyon lesz" nem azt akarta jelenteni, hogy egyáltalán nem lesz. :)

Csak az 5-ös kommentre reagáltam, hogy ez nem vízmelegítés lesz, hanem vízbontás.

A 7-es is erre reagált, mondjuk ő azt írta, NINCS kémiai hatás, ami azért jelen esetben túlzás, egy elekrolízises oldott anyag kiválasztásra igaz, hogy az ellenfázisok szinte nullára csökkentik a kiválást, de a vízbontásra nem.

2015. jún. 19. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:
Akkor a helyzet az hogy akkor melegítés helyett szétbontanánk a vizet, és ugye bár a drót melegedne inkább, mint víz. Tehát ökölvastag kábellel és borzasztóan nagy feszültséggel meglehetne oldani? Esetleg áram kis feszültség vagy kis áram nagy feszültség működne jobban, ha a cél a víz minél gyorsabb felforralása. Továbbá akkor ezzel a módszerrel nem igazán elkerülhető hogy valamicske, nem is kevés durranógáz keletkezik.
2015. jún. 19. 08:42
 18/21 A kérdező kommentje:

https://www.youtube.com/watch?v=karsItl5DWA

Én úgy látom hogy ez a videó válasz a kérdésemre.

Kivéve hogy ha rosszul látom és nem felforralja a vizet hanem szétbontja, mert ugyebár a kettő elég hasonlóan néz ki.

2015. jún. 19. 08:46
 19/21 anonim ***** válasza:
#15: általában szóda szerepelt a régi szakkönyvekben, merthogy az nem eszi a vasat.
2015. jún. 19. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
@15 ok köszi. Valami rémlik gyerekkoromból!
2015. jún. 19. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!