Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Ha a fény gyorsabban haladna,...

Ha a fény gyorsabban haladna, akkor nem létezne oxigén? Miért?

Figyelt kérdés

És ha lassabban, akkor nem lennének színek?


Egy műsorban hallottam, ami elég megbízható. Tulajdonképpen egy dokumentumfilm volt. De magyarázatot nem adott, és mivel még sosem hallottam ilyet, ezért itt érdeklődök.


2015. máj. 28. 20:48
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem arra utal hogy az oxigén nem tudna stabil atommagot alkotni.
2015. máj. 28. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
De miért?
2015. máj. 28. 22:13
 3/4 anonim ***** válasza:
75%

A fizikai törvények nem csak úgy a levegőben lógnak, hanem vannak közöttük összefüggések.

Ha pl. a fény sebessége nagyobb lenne, akkor másképp folynának az atomi átalakulások (pl. nehezebben, lassabban mennének végbe).

A tudósok célja, hogy megtalálják azt az egyetlen fizikai törvényt, ami az egész világ működését leírja (nyilván nagyon bonyolultan - a mostani törvények sokkal egyszerűbbek, de ezek csak a nagy törvény kis részei).

Akkor már nem csak azt fogjuk érteni, hogyan szólnak a törvények - hanem azt is, hogy miért olyanok.

2015. máj. 29. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Vree ***** válasza:

Ha a fény gyorsabban haladna, akkor minden máshogy működne, szóval elég fura pont az oxigénre leszűkíteni.

A relativitáselméletnek egyik alapja, hogy egy c sebességhatár létezik.


Ami a színeket illeti, azok a fény hullámhosszából következnek.


Nem értem, mire gondolhatott.

2015. máj. 29. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!