Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mi lenne a kitalálnának a...

Mi lenne a kitalálnának a földnek egy hatásos védőburkot, és lenne elég oxigén meg fény valami módon, és rettentően nagy mágneses hajtóműveket (hightech) szerelnénk fel a földre és azt mozgatván vándorolnánk az univerzumban? Lehetséges? : ]

Figyelt kérdés
2012. máj. 10. 15:52
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
hámá méne vóna lehetséges! mondjad.. :DDD
2012. máj. 10. 15:53
 2/14 anonim válasza:
100%
úgy kb 100 ok jutott eszembe ennek miért nincs értelme, és miért nem lehet valós... olvasgattál newtonról és einsteinről, gravitáció terén? érdemes lenne ....
2012. máj. 10. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
én a star wars ban hiszek!:D de szerintem valamit lehetne ha lenne megfelelő hajtás meg technologia!ugyanis a technologia legyőzi albert papát majd
2012. máj. 10. 17:09
 4/14 anonim válasza:
Nem, ez nem működhet semmilyen technológiával. És eddig Albert papa áll nyerésre, tekintve, hogy a mai technológia azon alapul, amit ő, Planck, Newton, Faraday, meg a többiek kitaláltak.
2012. máj. 10. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Lehetséges vándorolni a világegyetemben. Egy Föld méretű objektummal nem könnyű, de lehetséges.

Csakhogy lennének ezzel problémák. Mondjuk a legfontosabb az, hogy mi is lenne a Nappal. A földi természet hozzászokott a napsugárzás erősségéhez és a napszakok, illetve az év hosszához. Ha távolodunk a Naptól, a megvilágítás erőssége gyengül, az évek hosszabbodnak. Hogy magyarázod meg például a búzának, hogy legyen szíves kevesebb napsugárzás hatására is ugyanakkorára nőni és ne 365, hanem mondjuk 700 napos évben gondolkodjon?

A Föld óriási előnye, hogy az ún. lakható zónában van. Itt még elegendő a napsugárzás ahhoz, hogy a víz ne fagyjon meg, hanem nagy mennyiségben rendelkezésre álljon folyékony halmazállapotban (ami - legalábbis a mi ismereteink szerint - elengedhetetlen az élethez), viszont még nem vagyunk olyan közel, hogy elpárologjon, illetve az erős elektromágneses sugárzás (mert nem csak a látható fény tartományában sugároz a Nap) ne készítse ki az élővilágot. Ha kikerülünk ebből a zónából, nem biztos, hogy lesz élet a Földön.

Ha a fényt is pótlod, akkor megoldható a dolog, csak nem könnyű olyan sugárzót előállítani, ami pontosan reprodukálja a Nap sugárzási spektrumát és teljesítményét. Ráadásul mindezt úgy, hogy csak a belső energiaforrásokra támaszkodhat, mert nincs napenergia (ami többek között a szél és az árapály kialakulásához is kell, tehát a többi megújuló energiaforrás sem működik tökéletesen).

Illetve magunkkal kellene cipelnünk a Holdat, mert annak is vannak előnyös hatásai. Ha más nem, háta az árapály, amit azért jó pár helyen használnak. Azt pedig nehéz megoldani, hogy az oda-vissza vándorlás során a Hold keringése állandó maradjon, ne ragadja el, ne befolyásolja más objektum.

2012. máj. 10. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
elég hogy tudnánk utazni a földel! a fény meg az ételt oxigént megtudnánk sztem oldani/addigra meg hasonlók egy fasza védőburok,ki kísérletezett fény és hasonlók! meg pro hajtóművek aztán lehet valami a levegőt is kavarná meg minden alig vennénk észre!!:) és úgyanúgy menne minden tovább születnének/halnának meg emberek állatok csak annyi hogy közbe bejárnánk a világot egyetemet
2012. máj. 10. 19:46
 7/14 anonim ***** válasza:

Mondjuk lenne az Egyenlítő körül egy bazinagy űrlift erdő, kint az űrben meg össze lennének kötve gyűrűvé. És ezen a gyűrűn lenne a meghajtórendszer.

De csak nagyon gyenge gyorsítás lenne lehetséges ezért mert földnyi méretben a szilárd anyag is úgy mozogna mint egy vízcsepp.


Tovább gondolva az űrlift rsz-t, nem csak az űrben lehetne meghajtás, hanem némely űrlift belseje üreges lenne, ebbe lőnék bele a föld alá épített ágyúk a fénysebesség közelire gyorsított anyagot a megfelelő időpontban, és az anyagsugarat körülvevő űrlift megakadályozná h magával ragadja a légkört.

Ezzel már jobb lenne a gyorsulás, de akadályként továbbra is ott lenne a Föld rugalmassága és képlékenysége.

Tehát elvileg megvalósítható de nagyon lassan lehetne vele haladni. Mondjuk 20 millió év a legközelebbi csillagig.

2012. máj. 10. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Hali


Szerintem nem lehetne egy akkora testel kiszakadni a nap gravitációs vonzásából mint a föld.

2012. jún. 3. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Légkörnél hatásosabb védőburkot kétlem, hogy elő lehetne állítani egy bolygó számára - rendkívül sűrű, rendkívül vastag anyagmező, amin azért csak az igazán tekintélyes nagyságú testek hatolnak át... Ennél jobbat nem találsz :)


A Nap kiváltását meg nem tudnád megoldani, ahhoz a földi készletek túlzottan kevesek. Több bolygónyi plusz anyagot meg megint, mivel mozgatsz? Ahhoz még több energia kell, több energiához még több anyag, ahhoz még több energia... Remélem, érted :)


Amúgy, ha ilyenen gondolkoznánk, sokkal több értelme lenne űrhajókat létrehozni, amivel vándorolhatnánk.


Bár személy szerint nem értem, mi értelme lenne bárhová is vándorolni :D

2012. jún. 3. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

viszont erre is van megoldás :D A földet hagyjuk a helyén:D

helyette használjunk, idegen, erre tévedt kisebb üstökösöket ,meteorrajokat be kellene fogni,és az alapanyagaiból készíteni egy mozgó mesterséges kisbolygót:)

2012. jún. 21. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!