Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Egy függőágyban lehet normális...

Egy függőágyban lehet normálisan aludni?

Figyelt kérdés
Tavaly vettem egy túrázóknak készült függyőágyat, amiben van szúnyogháló és van hozzá fölé kifeszíthető sátorlap. Jó ötletnek tűnt, mert nagyon kicsi helyen elfér összehajtogatva, nem olyan nehéz, mint egy sátor, és könnyű összeszerelni. De amikor kipróbáltam, az az életem leghosszabb éjszakája volt. Gyakorlatilag reggel nyolcig egy szemhunyásnyit sem aludtam, csak utána sikerült valamit. Olyan érzés volt, mintha egy borsóhüvelybe lennék zárva. Van valami mód arra, hogy ezt kényelmesebbé tegyem?
2015. ápr. 26. 13:50
1 2
 11/11 anonim válasza:

Természetesen lehet.

Van pár fontos szabály:

1: a függőágyad legyen elég nagy. nemcsak hosszú, de széles is.

2: a függőágyban átlósan kell feküdni (ehhez kell az előbb említett szélesség például) így vízszintesen aludhatsz, lehet forgolódni is.

2b: ha túl feszesen rakod fel vagy túlságosan belógatod, nem lesz kényelmes, banánhoz hasonló ívben lógjon!

3: legyen szúnyoghálód

4: legyen esővédőd

5: legyen megfelelő szigetelésed (sok esetben kevés a hálózsák, alulról, a függőágyon kívülről is kell rendes szigetelés, a profik ilyet használnak. ez azért helyettesíthető egy polárpléddel, ha a derekadra tekered. sapka!


szakirodalom:

[link]

[link]

[link]

2016. márc. 20. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!