Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Egy függőágyban lehet normális...

Egy függőágyban lehet normálisan aludni?

Figyelt kérdés
Tavaly vettem egy túrázóknak készült függyőágyat, amiben van szúnyogháló és van hozzá fölé kifeszíthető sátorlap. Jó ötletnek tűnt, mert nagyon kicsi helyen elfér összehajtogatva, nem olyan nehéz, mint egy sátor, és könnyű összeszerelni. De amikor kipróbáltam, az az életem leghosszabb éjszakája volt. Gyakorlatilag reggel nyolcig egy szemhunyásnyit sem aludtam, csak utána sikerült valamit. Olyan érzés volt, mintha egy borsóhüvelybe lennék zárva. Van valami mód arra, hogy ezt kényelmesebbé tegyem?
2015. ápr. 26. 13:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Részegen tök jót lehet benne aludni. Józanul még nekem se sikerült.
2015. ápr. 26. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Esetleg megpróbálhatsz egy 180-200 cm hosszú, 60 cm széles deszkalapot belefektetni, arra valami vastagabb paplant hogy ne nyomjon nagyon, hátha úgy működik a dolog.
2015. ápr. 26. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Igen, erre én is gondoltam, csak ennyi erővel már vihetnék egy sátrat is... Anno pont azért vettem, mert nem kell hozzá semmi kiegészítő és kis helyen elfér. Aztán rájöttem, hogy polifoam nélkül nem lehet benne aludni.
2015. ápr. 26. 18:13
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Csináltam egyszer egy függőágyat. Két végén kb. 80 cm-es léccel merevítve. Két oldalt egy-egy szál zsineg tartotta a ponyvát.

A konstrukció annyira sikeres volt, hogy a Lustaság oltára - nevet adtam neki.

Kertben kifeszítve, gyomlálás helyett nagyon is lehetett benne szunyókálni.

2015. ápr. 26. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Na és egy ilyenben tudnál?


[link]


Ez nem olyan kényelmes ám, mint a keresztben kifeszített...

2015. ápr. 26. 19:04
 6/11 anonim ***** válasza:
Ha tökös vagy, akkor alszol a földön. Ha esik az eső, akkor belebújsz egy festőfóliába. Ennél könnyebb (mármint súlyügyileg könnyebb) módszert nehezen tudok elképzelni… A hátizsák mehet a fejed alá párnának, ha találsz egy füves/avaros, aránylag sima területet, akkor a talaj sem nyom annyira…
2015. ápr. 26. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Ezt már próbáltad is, vagy csak elképzelted? A talaj éjjelre kihűl, a harmat lecsapódik rajtad, a derekad, hátad, ha nem is egy éjjel alatt, de egy idő után garantáltan feltörik (az enyém szerintem már egy éjjel alatt is, mert csontos vagyok).
2015. ápr. 26. 21:03
 8/11 anonim ***** válasza:

Cserkészek mondták, hogy szokták így csinálni néha… Hosszabb távon még nem próbáltam, egy éjszaka alatt jól szuperált, mert ezzel rendesen be tudtam burkolni magam, így a szél nem zavart. Hálózsákkal kombinálva szerintem a hideggel se lesz bajod… Mondjuk én vagyok olyan hülye, hogy hálózsákot is lusta vagyok vinni.


A hátad meg a sátorban is akkor nem fog fájni, ha jó (aránylag sima és nem kőkemény) talajt találsz… Vagy cipelsz mellé polifoamot is.


(((Eddig a legrosszabb éjszakám az volt, amikor nem volt rendesen vízhatlan cuccom, és egy esős éjszakán egy kilátó deszkáin próbáltam aludni. Az eső nem ért, viszont néhol szögek voltak, meg ilyen 5 mm-es hideg volt mellé… Az érdekes volt.)))

2015. ápr. 26. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Lehet bizony, évezredek óta művelik az emberek, pláne a trópusokon, ahol a puszta talajon aludni elképesztő nagy idiótaság :)


Gyakorlás, megszokás kérdése. Valaki a puszta sziklán is alszik gond nélkül.

2015. ápr. 26. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Aki igazán álmos, az bárhol elalszik. Én csak azért nem szeretem a függőágyakat, mert ahányszor bele próbáltam feküdni, mindig leestem róla. Lehet én vagyok a topa, de még esélyem sem volt emiatt kipróbálni, hogy kényelmes-e vagy sem.
2015. ápr. 27. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!