Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Mi lenne ha - halhatatlanok...

Brain Storming kérdése:

Mi lenne ha - halhatatlanok lennénk?

Figyelt kérdés
Nem a halhatatlanság biztosításának megoldásaira vagyok kíváncsi, hanem a társadalmi hatásaira.
2010. febr. 20. 02:13
1 2
 1/13 anonim válasza:
100%
Hát egy pillanat alatt megtelne a bolygó emberekkel. Elvégre csak születnek, de meg nem halnak.
2010. febr. 20. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

A gyilkosoknak rossz lenne.

Az öngyilkosoknak is.

2010. febr. 20. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
feleslegessé válnának a korházak.
2010. febr. 20. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Túlnépesedés például lenne. De attól is függ, hogy képzeled el. Mint az Őslakóba, vagy mint a Hegylakóba (filmek).
2010. febr. 20. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Az emberi fogyasztas sokszorosara none,a termeles pedig maradna>szoval aki gazdag vagy eros nem hal ehen.

Mellesleg eleg szar lenne.(kepzeld el ha eletfogytiglant kapnal....)

2010. febr. 20. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Súlyos problémák lennének. Az emberi agy nincs arra méretezve, hogy a végtelenségig gyűjtse a tapasztalatokat. Szerinted pl. a dédikéd mit csinálna, ha most élne? Örülhetne, ha nem nyúlna bele egy konnektorba, elkerülné a villamos vagy a busz - de, ha mindettől meg is menekülne, jól biztosan nem érezné magát ebben a rohanó, istentelen világban. Vagy szerinted internetezne? A fenét - behúzódna egy sarokba, és igyekezne nem előjönni.


Tehát: rettenetesen lelassulna a fejlődés.


A másik nagy probléma lenne, hogy megfékezzük az egyik legerősebb ösztönt: a szaporodást. Csak úgy lehetne szaporodni, ahogy terjeszkedik az ember: ami mondjuk mindenkinek egyetlen gyereket jelentene életében, mondjuk 1000 éves korában legkorábban.

2010. febr. 20. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

A szaporodást szigorúan szabályoznák, mert csak azokat kellene pótolni, akik balesetben, vagy gyilkosság miatt meghaltak. A gyerekeket intézetekben nevelnék fel.

A kormányzatban forgó rendszert hoznának létre. Az élet lelassulna, hiszen egy halhatatlannak mindenre van ideje, ráér. Megszűnne az öregségi nyugdíj, a halhatatlanoknak mindvégig dolgozniuk kellene.

2010. febr. 20. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

cumi

na az lenne

2010. febr. 24. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Halhatatlanon azt érted, hogy semmi módon nem lehetne minket elpusztítani, vagy hogy azért el lehetne, de csak külső hatással, azaz magától senki nem halna meg, de ha lelövik akkor igen. Mert ez két különböző eset lenne.

Ha tényleg nem lehetne meghalni, akkor biztosan megtalálnánk a módját, hogy máshova kerüljünk innen. Hiszen akkor éhen se lehetne halni, vagy kinyírni se lehetne egymást, azaz a háborúnak se lenne értelme. Az is biztosm, hogy akit meg akarnak ölni, azt nem megölik, hanem egy dobozban kiküldik az űrbe (vagy valami hasonló szadistaságot találnának ki), úgyse hal meg, csak végtelen időkig repül a hidegben... brrrr. Valószínűleg 10000 év múlva már elég erősen meg akarna halni.


A másik esetben (ha senki se halna meg magától, de gyilkolni lehetne), sok lenne az agresszió és a háború, mert máshogy nem lehetne forráshoz jutni. Ma ugye ki lehet várni, míg valaki meghal, és azért - bár ez csúnya íyg leírva - az új generáció abból él, amit az ősöktől örököl. Legalábbis abból kezdi el az életét. Most képzeld el, hogy még mindig az ük-ük-ükapád házában laknátok 200-an, mert nam hal meg az öreg. Ja, és nyugdíj sose lenne.

2010. febr. 25. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Most, hogy olvasom a válaszokat, rájöttem, mennyire a halál a mozgatórugója az életnek (micsoda paradoxon). Hisz nélküle, ahogy valaki írta, lelassulna az élet, hisz minek kéne egyáltalán tenni valamit, nem lehetne szaporodni, tulajdonképpen semmi se lenne. Az meg a másik, hogy nem tudom, ti gondoltatok-e már bele, milyen lenne örökkön-örökké létezni...én ennél nyomasztóbbat, rémisztőbbet elképzelni sem tudok, brrr. Szerintem jó lenne, ha végre pozitívan szemlélnénk a halált, és megünnepelnénk az életünk végét (nyílván, ez csak akkor igaz, ha valaki hosszú életet élhet meg). Társadalmi hatása?? Előszőr, az emberek nem tudnának mit kezdeni az infóval-hogy hé haver nem halsz meg-,így folytatnák tovább kis életüket. Míg aztán tényleg nem halnának meg, és hoppá, tényleg, elismerik. Szerintem mindenki, előbb utóbb belehülyülne. Pár évszázadig még buli, aztán elszabadulna a káosz. Az emberek, már, mint a bolondok ülnének egy helyben, dülöngélve, dörmögnének az orruk alatt, és az idegrendszerük felmondaná a szolgálatot. Szerintem ennek a kérdésnek, nem lehet megfelelő válasza, mert magának a kérdésnek nincsen létjogosultsága, hiszen, nem létezik halhatatlanság.
2010. febr. 25. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!