Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ha tegyük föl a testet (az...

Ha tegyük föl a testet (az agy kivételével) képesek lennénk halhatatlanná tenni, akkor az agyban milyen problémák akadhatnak?

Figyelt kérdés
amelyek akadályoznák a normális életet, vagy egyáltalán az életet
2011. máj. 16. 19:30
 1/7 anonim ***** válasza:

Hát ha az agy nem halhatatlan, akkor egyszer meghal. Vagyis beállna az agyhalál.

Mire vonatkozik a kérdés?

2011. máj. 16. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Pl az idegek elhalnak, nem képződik helyettük új, így kétszáz éves korodra már halott lennél, mert nem igazán lenne elég agysejt, hogy az életfunkciókat működtesse. És ekkor eltekintettünk az agyvérzéstől, daganatoktól, és egyéb idegi, öregkori betegségektől.
2011. máj. 16. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Vree ***** válasza:
Az a baj hogy ha a genetikailag programozott öregedést benne hagyod az agyban akkor annak a sejtjei ugyanúgy elkezdenek pusztulni mint egyébként (előbb a szenilitás, aztán Parkinson-kór meg egyéb nyalánkságok). Többek között ezek miatt sem tökéletes a "kiborg testben emberi agy"-megoldás.
2011. máj. 16. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Szerintem valami ilyesmi a zombi is elhalt agy mozgó test..
2011. máj. 16. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha a klasszikus zombit nézzük (nedves, lassú zombi), akkor az a test már masszívan rohad, vagyis nem halhatatlan, hanem éppen csak túlélte az agy halálát. (Jó kérdés, akkor mi mozgatja a sötét erőkön kívül, meg a halálmágiát leszámítva, de ezt a kérdéskört a zombiológia tárgyalja, aminek prominens képviselőit kb. négy éve nem láttam.)
2011. máj. 16. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Zombiológia.. D:D:D:

Ez aztán a komoly tudomány D:

2011. máj. 16. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ha az agy fizikailag halhatatlan, akkor is marad még probléma.

Az ember fiatal ( <10 ) éves korban tanulja meg, hogy milyen a világ körülötte. Olyankor még nagyjából kritika nélkül, nagyon hatékonyan szívja magába a tudást.

Ugyanakkor elhalnak azok a területek, amelyek megvannak az agyban, de nem éri őket inger. Süket gyereknél a halló- és a beszédközpont is (mást fog csinálni utána, másnak adja át a sejteket) - de egy teljesen normális angol gyerek is csak 2-4 hetes koráig ismeri fel az átlag kínai és a mandarin nyelvjárás közti különbséget. Utána már csak az angol nyelvjárásokat.

Egy ősembert, ha csecsemőkorban beraknánk a mai társadalomba - semmi gondja nem lenne vele. Ha 10 éves korban próbálnánk - nagyon valószínűtlen, hogy teljesen be tudna illeszkedni. Normális, jó képességű gyerek sem. Boldogulna valahogy - csak nagyon nehezen.


Felnőtt korban ( >30 ) a tanulás sebessége erősen lecsökken, a személyiség már rég kialakult, és a világ változásainak a többsége csak elhárítandó akadályként jelenik meg az agyban. Egy idő után már képtelen bármihez is alkalmazkodni - később már felfogni is.

És mindez egy egészséges agyra vonatkozik.

2011. máj. 16. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!