Megáll az ember biologiai fejlődése?
Egy páran meg fognak vetni a gondolataimért, de had kezdjem egy példával.
Vegyük a növények szaporodását, ugye a méhecskék rovarok beporozzák, megtermékenyítik a virágokat. De akár te magad is egy fülpiszkálóval atviheted a virágport egy másik virágra. Egy virágot önmagával is meg lehet termékenyíteni! Azonban ekkor az új növény nem lesz olyan "nemes", hiszen a géneknek jobbat tesz az, hogyha egy másik (nem saját) virágporával porozzák meg.
A nemesítők, növénytermesztők mit csinálnak tulajdonképpen? A növényekből mindig a legnagyobbat, legszebbet választják ki, és azokat porozzák be, a selejteseket pedig kidobják.
Ennek az emberre is igaznak kéne lennie. Azaz meg kéne válnunk a selejtes emberektől, nem kéne hagyni, hogy tovább szaporodjanak, mert akkor a rossz géneket örökítik tovább. Pl. itt a sima herpesz vírus, ami egy eletre szól, de van akinek pl. sosincs. Hát nem szebb lenne úgy a világ hogy mindenki egészséges? Így hogy a doktorok megmentenek minket tulajdonképpen előnybe hozzák a selejtes géneket, es azok fognak szaporodni, ay immunrendszerünk pedig leamortizálodik az évszazadok alatt majd. Mit gondolsz erről?
"Tán a zsiráfnak azért van magas nyaka, mert az ősei magasra akartak érni?"
Bizonyos értelemben igen. Pontosan jobb esélye volt a túlélésre azoknak, akik a magasabb ágakat is le tudták zabálni. Meg a nagy termet előny volt oroszlán pofán rúgásának esetére, de azért néha a földig le kellett hajolni legelni.
De ez rossz példa.
A barlangi vakgőte megvolt szemek nélkül is, el is korcsosult. Nekünk sem kellenek már saskarmok, bölcsességfogak, a kripli lábujjak sem túlélési akadály, el fognak kopni.
"tehát elég valószínűtlen hogy egy recesszív tulajdonság lesz majd az általános"
Ez csak a recesszív tulajdonságot örökítő egyedek számától függ. Abból minél több van, annál gyakrabban kerül előtérbe a tulajdonság. Plusz ott a lehetőség, hogy a recesszív tulajdonságot elnyomó domináns tulajdonság esik ki. Most nem egy pár generációs nemesítési kísérletről van szó, hanem mondjuk százezer, millió éves intervallumról.
Szerintem ezen kár vitázni, éppen elég példa van a természetben a nem használt tulajdonságok elkorcsosulására. Az evolúció nem csak az előnyös tulajdonságok "tuningolására" képes, hanem a szükségtelenek lassú kiselejtezésére is. A vak barlangi állatok csupán egy példa, ott vannak a repképtelen madarak, a T-rex első lábai, a kígyókban a hallószerv hiánya, sajnos nem vagyok elég biológia-mániákus, hogy egy órán át tudjam sorolni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!