Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Az elemek akkumulátorok, DC...

Az elemek akkumulátorok, DC tápok miért föld függetlenek?

Figyelt kérdés
Miért nem tudok veszültséget mérni a föld és egy ceruza elem egyik pólusa közt sem ? A DC tápnál is csak bevillan valami zavar és utána 0V mutat a műszer a földhöz képest.

2015. jan. 5. 15:08
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:

Nem tudsz elképzelni egy tekercset aminek az egyik vége csillagpontosan kapcsolódik a földre is és a fogyasztórendszerre is?

Akkor ezért nem érted a dolgot...?!

2015. jan. 6. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 A kérdező kommentje:

NEM ezt nem tudom elképzelni !


Hanem hogy miért vezeti a föld százezer km en keresztül azt a nyavalyás váltóáramot hogy amikor a hajszárítót bedugom akkor az egyik szálát a földbe is szúrhatom és ott záródik az erőműben leföldelt trafó.


De bezzeg ha nem földelik le akkor meg nem záródik csak a tekercs két vége között. Ez paradoxon.

2015. jan. 7. 10:08
 13/37 anonim ***** válasza:

Nem csak az erőműnép földelnek...a lakossági villanyórák előtti oszlopoknál is,illetve minden egyes nagyobb trafoállomáson...


De mindezt egy Google kereséssel megtudhattad volna. Hiába dobálózol azzal,hogy ez paradoxon,mert egyedül te vagy az okozója és a hibás azért,mert nem érted. Olvassgass csak utána a dolgoknak.

2015. jan. 7. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 A kérdező kommentje:

Nem tudom meg googléből mert te sem tudtál a kérdésemre válaszolni.


A fizikáját nem értem "az elem egyik elektródján elekton többlet van ezt írja a wikipédián az elem"


Te sem érted hogy ha ez az állítás igaz akkor miért nem ugranak le az elektronok a föld felé ha hozzáérintem a radiátorhoz .


Továbbra sem tudtam meg mi a magyarázata a föld függetlenedésnek.


Ja és akkor mi van azzal hogy egy időben több feszültségű oszlop is le van földelve ,intelligensen a konnektorod tudja hogy őneki a földből csak az egyik félhullám 230V ot kell felszívnia? Miért nem jelenik meg a fázis és föld között a 480V os utcai lámpa földelése?

2015. jan. 7. 20:37
 15/37 anonim ***** válasza:
59%

" te sem tudtál a kérdésemre válaszolni. "


Válaszoltam a kérdésedre, olvass vissza.

Arról nem tehetek, hogy nem vagy képes megérteni.

2015. jan. 7. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:
59%

Ad2

Nem tudom milyen fázis és föld közötti 480 voltról duálsz, mikor magyar szabvány szerint(és jórészt ez európa többi országára is igaz) fázis és föld között 240Voltot mérünk.

Láttál fogalmakat, meg értékeket és most azokkal dobálózol úgy, hogy fogalmad sincs miket mondasz.


Szerintem ülj le pár tankönyv mellé és tanuld meg az alapvető fogalmak jelentését, mint fázis, meg nulla, meg föld...


off

Az okos emberekkel nincs baj, azokkal van a baj, akik okoskodnak(de nem okosak)


On

2015. jan. 7. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 A kérdező kommentje:

Ne térj ki a válasz alól a kérdésemre válaszolj vagy maradj csöndben.


Miért nem vándorolnak át az elektronok ha többletben vannak a ceruzaelem egyik végétől a radiátorra ami földelt?


Nem csak a 230V van leföldelve a transzformátor telepen hanem a 750 000 V os távvezeték is így már bukik az az analógia hogy a földön keresztül zárul a szimmetria .


A föld mindíg 0V akárhova megyek és csak a fázis mutat elektron többletet vagy elektron hiányt .


De amit nem értek se az elemnél se az indukcióval előállított áramnál hogy az egyik sarok (hiába van rajta elektron többlet a tankönyv szerint) mégsem mutat elektron többlettet a földhöz képest így nem is indul meg az áram .


Ha egy tekrescset mágneses térrel gerjesztünk akkor (szerintem) tök ugyan az a történet ha le van földelve az egyik pólusa mint amikor nincs .


De ez nem így van ,és a fizikai okát keresem ,erre eddig senki nem tudott válaszolni . Olvasni én is tudok ,az meg nem válasz hogy "mert galvanikusan le van választva a földelt tekercsről".


Igen és akkor a ceruza elem...

2015. jan. 8. 15:44
 18/37 anonim ***** válasza:

"Ha egy tekrescset mágneses térrel gerjesztünk akkor (szerintem) tök ugyan az a történet ha le van földelve az egyik pólusa mint amikor nincs . "



DE TE MÉG MINDIG NEM ÉRTED???!!! hogy az áramKÖR nem véletlenül áramKÖR!!! Mert körbe kell haladjon az a rohadt elektron a forráson és a végponton is!!?


Az a baj, hogy hiába tudsz olvasni nem vagy hajlandó, vagy nem vagy hajlandó megérteni, amit elolvasol.

Vagy más gondod van,nem tudom.


De én itt be is fejeztem veled.

Most hiába vagy büszke magadra, hogy hurá, újra nem tudták megválaszolni a roppant elmés kérdésedet, ez nincs így.

Választ kaptál, megérteni nem tudod.

Arról meg egyedül te tehetsz.

2015. jan. 8. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:
100%

Lerajzoltam hátha vizuális típus vagy és így fel birod fogni:


[link]


Az első esetben az elektronok nem vándorolnak a gerjesztett tekercsből, mivel a gerjesztett tekercs egyik vége a levegőben lóg, "végtelen" nagy lezáró ellenállás köti a földhöz, tehát SZAKADÁSBAN VAN!

Tehát guszti(te)nem zárja az áramkört.


A második esetben guszti, a csavarhúzójával zárja az áramkört, MIVEL a gerjesztett tekercs egyik vége a földre van kötve(így működik a hálózati 230is)

[link]


Nézz utána a töltéshordozók vándorlásának feltételeinek, és TALÁN(bár már nem bízom benne) megérted, hogy miért nem esik le az elektron az elem végéről a kedvedért.



Ha most megkérdezed, hogy akkor a villám miért csap bele a földbe, elkönyvelem magamban, hogy nem érted még most sem a dolgot és vélhetően kiemelt kedvezménnyel utazol a helyi buszjáratokon.


Nap tanulsága, ne okoskodj,ha nem vagy okos.

Üdvözlettel!

2015. jan. 8. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 A kérdező kommentje:

Vicces vagy hogy én okoskodok.


Én csak kérdezek mert nem értek valamit erre te ugyan azokat a szakzsargonokat ismétled amit én is eltudok olvasni de te meg a kérdésemet nem értetted még mindig meg.


Én már rég nem elméleti áram körökről kérdezek hanem a vezeték végein végbemenő kvantumszintű változásokról.


Megpróbálom elmagyarázni a kérdést mert a rajzaidból ítélve te egy villanyszerelő tudásszintjén lehetsz.(ez jött le )


Van egy szekunder tekercs ,virtuálisan kiterítjük ,az egyik vége lesz A pont a másik vége B . A papír szerint ha feszültséget indukálunk benne az definíció szerint azt jelenti hogy a szabad elektronok váltóáram esetén egyik pillanatban A másikban B pontba paszírozódnak össze és a feszültség nagysága az A és B közti "nyomás különbség".


Eddig érthető, ha nem javítsd a hibát.


Most jövök én és amikor B re vannak torlódva az elektronok azaz a papír szerint is elekrton többlet van B fizikai ponton akkor én leleményesen azt gondolnám hogy ha most megérintem B t akkor átvándorolnak rám a többlet elektronok.

Miért gondolom ezt. Pl azért mert ott van a kvarc szikráztató amit ha elszigetelsz mindentől akkor is szikrát húz a fém tárgyakkal. Meg láttam általános iskolába olyat is amit úgy hívtak mint valami kapacitás mérő és a tanárnéni egy fallikus rudat húzogatva majd a tányérhoz érintve feltöltötte és a mutató kilengett és mutatta hogy teli van. Amikor hozzáért akkor a mutató visszaesett mutatván hogy leszaladtak a tálcáról az elektronok.


Két jelenséget ugyan úgy magyaráznak vagy én nem értem hogy akkor mi ez?

A kémiai áramot előállító szerkezeteknél elemnél is az van írva papíron hogy egyik fegyverzeten elektron többlet ,másikon elektron hiány keletkezik és ezt még le is ábrázolják .


Most ha hozzáérek az egyik fegyverzethez mégsem szaladnak rám az elektronok ill nem vesz le rólam elektronokat .


Akkor mégis mit láttam fizika órán ,miért tanították azt hogy egy elszigetelt test elektonokat tud felvenni és hiányos állapota is előidézhető?


További problémám az "áramkör".

Azt állítod hogy a földelt tekercs önmagába zárul a földön keresztül(rajz).Tehát azt állítod hogy ebben az esetben ha kell 100km en keresztül a föld a vezeték és ha én becsavarok egy 10W os 230V os izzót a tanyámon az a parányi áram szép szinuszos alakban a mindenféle ellenállású földrétegek közt utazik ,ennek ellenére az oszcilloszkóp olyan jelet mutat mintha csak a szekunder két drótja közé kötöttem volna be.


És jössz a villámmal hogy az milyen triviális , a rajzod szerint a villámnak a saját seégébe kéne csapnia hisz szerinted az az áramKÖR.A villám nincs elszigetelve galvanikusan a földtől?


Magyarázd el miért van két jelenség ugyan úgy leírva.


Erről jut eszembe ha jól emlékszem a kondenzátor sem sül ki a föld felé csak a két lába közt.


Akár hogy magyarázom mindig paradoxonok jönnek . Ha azért mert a semleges atomokat nem lehet arra kényszeríteni hogy belőlük elektronok szakadjanak ki a kondenzátor felé akkor a leföldelt trafónál miért lehet a földet arra kényszeríteni hogy belőle elektronok vándoroljanak a B pontba . Erre most azt mondod hogy mert nem a földből hanem A ból a földön x km en keresztül vándorolnak B be "áramkör" csakhogy ez nem igaz vagy cáfolj meg de a földbe vezetett feszültség (vagy tóba) a leszúrástól távolodva hirtelen csökken úgy hogy 10m re már nem is lehet mérni.De akkor meg minek van leföldelve a trafó A pontja és miért függ ettől hogy B és föld között lesz e vezetés. Nehogy azt mondd a föld vezeti az áramot mert azt láttuk hogy a víz sem néhány m után.

2015. jan. 9. 14:11
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!