Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Elméletben létezik olyan...

Elméletben létezik olyan Teleportációs technológia amiben nem öljük meg azaz nem másoljuk le az eredeti alanyt, hanem valóban az eredetit kapjuk meg a túloldalon?

Figyelt kérdés

Azaz valóban Teleportálunk!

(Mint például bármilyen játékban.)

(De nyilván még csak elméletileg!)



2014. dec. 11. 18:06
 1/9 anonim ***** válasza:
25%

Nem tudom te konkrétan mire gondolsz, mert elég érthetetlen a kérdésed. Az, hogy 1 dologból több dolog lesz klónozásnak hívják, nem teleportálásnak.


A teleportálás az, amikor X pontból eljutsz Y pontba.

Ha jól tudom ilyet nem csak elméletben, de egyszerűbb, kevésbé összetett felépítésű tárgyakkal már csináltak is. Pl.: egyik burából a másikba át tudtak teleportálni egy gyümölcsöt.

2014. dec. 11. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
a kérdező arra gondolt hogyha teleportálunk akkor a testünk atomjaira bomlik majd újra összerakódik egy új helyen de nem biztos hogy azok már mi leszünk, csak olyan mintha egy klónunk lenne
2014. dec. 11. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Igen arra gondoltam 2-es!
2014. dec. 11. 18:29
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Úgy tudom, ilyen csak elemi részecskékre létezik, és az is inkább másolás (bár közben az eredeti megváltozik).

"Búrából gyümölcs" nincs!

A kért módszer még elméletileg sem létezik! Kizárólag a másolás, de az is csak elméletben, a nagyobb tárgyakra.

2014. dec. 11. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Wadmalac ***** válasza:
100%

Ha létezik a 3D terünk összehajtásának a lehetősége, vagyis A-ból B-be nulla úton juthatunk el, ha megfelelően meggörbítjük a teret, akkor lehetséges.

Ezen a témán én már sokat morfondíroztam és arra a végkövetkeztetésre jutottam, hogy csak olyan teleport-módszernél állíthatom biztonsággal, hogy megmarad a "lét-folytonosságom", ahol úgymond átdughatom a karom a "kapun" és meg is jelenik a túloldalon, ami ott van, megfogdoshatom, érzem is "ideát", mit fogok "odaát", vissza is húzhatom a karom. Itt átsétálva én maradok én, mert a tudati folytonosságom biztosítja, hogy nem egy velem azonos másolatom fog ott megérkezni, én meg itt megszűnök létezni.

Bármilyen más "átvitelben" ott rejlik a lehetőség, hogy környezetem nézőpontjából én maradéktalanul átkerültem, de valójában megszűntem létezni és odaát a tökéletes másolat él tovább helyettem.

Persze ez a lehetőség automatikusan kizárja a "lélek", a testtől függetleníthető tudat létezését. Ha ilyen létezik, odaát egy velem atomra megegyező, mégis "agymosott" idióta érkezik meg.

2014. dec. 12. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
24%
Ausztria Duna alatt atomokat teleportáltak át egyik partról a másikra.1.Kell egy másoló,ami lemásolja az atomokat,majd a 2.egy műhold segítségével + egy kvantum számítógéppel már lehetséges de a mi testünk billiószor billió atomból áll.12/F
2014. dec. 12. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Itt sem az atom ment át, csak az információ.
2014. dec. 12. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Wadmalac kegyetlenül lezöldeztelek. Ha elméletileg létezik az hogy ugyanaz a részecske az univerzumban bárhol megjelenhet kétszer, akkor egy komplett ember is. Persze erre cudarul kicsi az esély. A középkori feljegyzések megemlítik hogy egyes szentek egyszerre több helyen is megjelentek. Ezzel nem azt mondtam hogy ezt el is hiszem hanem hogy erre elméletileg van esély. A teleportálásról fingom sincs pláne a mesterségesen előidézettről. Ha pl egy féreglyukba bemegyek ott se tudom hogy egybe jönnék-e ki vagy eltűnnék mint a magyar közpénz. Szerintem ez már Gyurcsók Úr és a hozzá hasonló agyhalott ezotérikus mesterek és megmondóemberek területe, akik tévén keresztül gyógyítják a fitymaszűkületet.
2015. máj. 26. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 stellaz ***** válasza:
Ez nagyon jó kérdés, sokat gondolkodtam ezen én is. Érdekes, hogy a teleportálással foglalkozó ismeretterjesztő filmek ezt a problémát fel sem vetik.
2021. nov. 21. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!