Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Miert nem lehet igy tanitani?...

Miert nem lehet igy tanitani? (derivalas)

Figyelt kérdés

Ez a pelda egy konyvbol van:


[link]


Egy kukkot nem erteni belole annak aki eloszor olvassa, de meg tobbszori elolvasas utan sem. Persze aki tud derivalni az megerti, de akinek uj az nem.


Es ez a masik pelda, elsore megertettem:


[link]


Miert nem igy tanitanak az egyetemeken? Miert daraljak ugy le az anyagot mintha bemagolt verset mondananak fel? Azert bosszant ez, mert en kiperegtem az egyetemrol, es szentul hiszem, hogy nagyobb szerepet jatszottak benne a nemtorodom tanarok, mint az en lustasagom es undorom hogy nem ertettem az anyagot.


2014. dec. 10. 21:29
1 2
 11/18 Wadmalac ***** válasza:

A második link elmondja, mire jó a derivált, mit határoz meg, de azt nem, hogyan jön létre. És éppen az a lényeg, hogy ezt értsd.

Az, ahogy a függvényen végtelenül közeli két ponton átfektetett egyenest teszel egyenlővé az adott ponti érintővel.

A kettő együtt már teljesen jó.

2014. dec. 11. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

Szerintem pont, hogy a második link rossz...az első teljesen világos, míg a másodikat már meguntam a felénél.

Am meg a deriválás és integrálás egy része középiskolai anyag (már akinek), úgyhogy az egyetemen nyílván nem töltenek vele el rengeteg időt..ledarálják, hogy az se panaszkodhasson aki nem tanulta azt kész.

2014. dec. 11. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 supra01 ***** válasza:

Én nem tudok állást foglalni, mert már tanultam a deriválást, és lehet, hogy nekem azért volt sokkal érthetőbb, rövidebb és egyszerűbb az első link :D


Tény, hogy ha az alapokat nem tudod, akkor kínainak tűnik az egész, ill. soha nem kapsz jó eredményt. Sokat kell gyakorolni, és akkor meg lesz az eredménye, szerintem ennyi az egész. Ja és bebiflázni mindent, ami csak ehhez szükséges :d ezt nem lehet megúszni.

2014. dec. 12. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Pusztán arról van szó, hogy a deriválást az első link definíció alapján, a második link pedig geometriai jelentés szerint vezeti be.

Egyébként megjegyzem, az első link nagyon érthetően magyaráz, lehetne ennél sokkal bonyolultabb megfogalmazást is adni.


Aki nem érti, többszöri elolvasás után sem, az ok a hiányos alapismeretekben keresendő. Ilyenkor célravezető, ha áttanulmányozzuk a függvényelmélet megfelelő fejezeteit, hisz csak így érthetjük meg az arra épülő további fejezeteket.


A matematika egy olyan tudományág, ahol a dolgok (definíciók, tételek, bizonyítások, stb.) egymásra épülnek.


Mivel jelenleg az egyetemeken nincs felvételi, ezért sok olyan hallgató is bekerül, aki nem rendelkezik a megfelelő alaptudással, amit bepótolni meg nem egyszerű feladat.

Ezért esnek ki sokan már az első szemeszterben, ill. mondják, helyesen, hogy benn maradni nehéz, bekerülni egyszerű.

2014. dec. 12. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 Wadmalac ***** válasza:
Az első verzió megértéséhez alapfeltétel a határérték-számítás, a matematikai sorok ismerete. Utána már "magyarul" van.
2014. dec. 13. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Érdekes válaszok születtek, de talán nem én vagyok az egyetlen, aki mindkettőből tudott hasznosat kihozni. Vajon néha a kettőt együtt is érdemes használni?

Vajon érdemes nem csak az órákon hallottakat, és a könyvben írtakat megismerni, hanem azt is, ami más szemléletből is megvilágítja az azonos ismeretet?

2014. dec. 13. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 Wadmalac ***** válasza:

Én elég sokat korrepetáltam matekból, differenciál-számítást is. Ahogy én szoktam magyarázni, az valahogy úgy indul, mint a kettes verzió, nézzük csak ,hogyan tudnánk egy függvény meredekségét-érintőjét megtalálni egy pontban. Elkezdem a függvénygörbén vett két pontra fektetett egyenessel és annak képletével magyarázva, aztán ezeket a pontokat végtelenül közelítve megkapom azt, amiről az egyes verzió szól.

Eddig még így mindenki elsőre megértette.

2014. dec. 13. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Miért dől össze a ház, amikor a tető ácsolalata kifogástalan?

...mert az alap hiányzik, a falak pedig úgy-ahogy egymásra rakott, kötőanyag nélküli téglasorok.

.

Ha nem kútásó vagy, az alapoknál kell kezdeni, aztán haladni egyre feljebb.

2014. dec. 18. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!