Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Alfa-sugárzáskor miért egy...

Alfa-sugárzáskor miért egy komplett hélium atommag szakad le?

Figyelt kérdés
Miért nem szakadnak le külön-külön? Ezt úgy értem, hogy egyszerre miért nem külön-külön adja le a 2 protont és 2 neutront, miért maradnak egyben? Hiszen a 2 proton és 2 neutron távozhatna külön irányba is, a helyzet ugyan az maradna, az izotóp akkor is 2 proton és 2 neutront adna le.
2014. nov. 27. 12:46
 1/4 A kérdező kommentje:
Illetve azt sem értem, miért hélium szakad le, miért nem mondjuk berillium atommag. Mitől van az, hogy ilyen esetben csak hélium atommagokat tud leadni az izotóp, és nagyobb mennyiség leadására nem képes egyszerre?
2014. nov. 27. 12:48
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az energiaminimum elve miatt.

Külön-külön nem ad le 1-1 protont és neutront a stabilitás miatt, ha pedig 2+2-t ad le, akkor kevesebb energia kell hozzá, mint külön-külön kellene.

2014. nov. 27. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
* 1-1 protont vagy neutront
2014. nov. 27. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ehhez az atommag belső szerkezetét kellene ismerni, amiről már van tudásunk, de ennyi még talán nincs. Tényleg az a legvalószínűbb, hogy ez a legalacsonyabb energiájú anyag, amit kibocsáthat, és a következő már annyival magasabb energiájú, hogy az a reakció elhanyagolható, vagy soha nincs olyan.
2014. nov. 27. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!