Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » A fűtőtesteket miért nem matt...

EagleHUN kérdése:

A fűtőtesteket miért nem matt feketére festik, hiszen annak nagyobb a hőkisugárzási képessége, vagy rosszul tudom?

Figyelt kérdés

2014. nov. 19. 15:47
1 2 3 4
 31/35 A kérdező kommentje:

Na tessék. Feltalálták hogy sugározzuk ki a hőt. A lakásból is. De közvetlenül az űrbe.


[link]

2017. febr. 25. 22:23
 32/35 kiitos ***** válasza:

mennyezetre 10 cm vastag vagy még vastagabb ami csak elfér hőszigetelő anyag .gyapot , hungarocell stb. radiátoros fűtés esetén először a szoba legmagasabban lévő légrétegét fűtöd fel, a mennyezeten át nagyon sok a hőleadás.

Megtérülő befektetés , és alig csökken a belmagasság.

2017. febr. 26. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 Wadmalac ***** válasza:

" A kérdező kommentje:


Na tessék. Feltalálták hogy sugározzuk ki a hőt. A lakásból is. De közvetlenül az űrbe."


Esetleg megvezető lehet a cikk fogalmazása, ez a fólia oda sugározza a hőt, ahová néz. Ha az űrben van, akkor tényleg oda.

:D


De valóban jó dolog. Rengeteg légkondira pocsékolt energiát lehetne vele megspórolni és a légkondik teljesítményvesztesége is hővé alakul, itt az sincs, vagyis a környezetet is kevésbé fűti.

Mindenesetre nyári 40 fokban nem örülnék, ha ilyen házfalak mellett kéne elsétálnom az utcán. Duplában kapnám a napmeleget.

2017. febr. 27. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 A kérdező kommentje:

A cikk nem megvezető...

Persze technikailag először valóban a levegőbe sugározza a hőt, ám nem véletlenül írták hogy felfelé kell sugároztatni vele.


"A Föld légkörében is hasonlóan játszódik le: akadálytalanul átengedi a hőenergiát hordozó infravörös sugárzás bizonyos részét, egyenesen ki a világűrbe. A lényeg tehát az, hogy a nem kívánt hőt a megfelelő hullámhosszú infravörös sugárzássá alakítsuk, és huss, már sugározzuk is kifelé, a jéghideg űrbe.


Az elv már ismert egy ideje, és nem is Yang és Yin az elsők, akik megpróbálták épületek hűtésére használni. Csakhogy a Stanford Egyetem kutatói pár éve egy hétrétegű, részben hafnium-dioxidból álló anyagot fejlesztettek ki, ami viszont annyira drága lenne, hogy lehetetlen nagy tételben használni.

"


A hangsúly a megfelelő hullámhosszon van amit a légkör szinte csillapítás nélkül átereszt.


Azaz tényleg kimegy az űrbe!

2017. febr. 27. 19:04
 35/35 Wadmalac ***** válasza:

Hát, azért ezt fenntartással fogadom.

Persze, faca, de szerintem erősen túlzó így.


Egy városi betondzsungelben a felületek hősugárzása ezernyi visszaverődéssel, elnyelődéssel és újra kisugárzással irányulhat csak "felfelé", közben a hullámhossz minimum az elnyelődéseknél megváltozik. A nagy, közel vagy teljesen vízszintes beton és bitumen-felületek sugárzása tényleg felfelé megy és ezeknek a legjelentősebb a hősugárzása, de ezeken meg pont nem nagyon megoldható a sértetlen, szennyezetlen bevonatolás.


Szóval tényleg jó dolog, de a fő jelentősége semmiképpen nem a közvetlenül űrbe sugárzás, ez csupán elvileg igaz és látványos marketing-szöveg, a lényeg, hogy a hűtés energiaszükségletét és az az által okozott plusz hőt kiküszöbölő újítás, ez önmagában hatalmas előny.

2017. febr. 28. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!