Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Mi alkotja az energiát?...

Mi alkotja az energiát? Létezik egyáltalán?

Figyelt kérdés

Ha az energia nem létezne anyagi formában, akkor miben létezne? Hogyan tudnánk érintkezni vele? Illetve honnan tudnánk, hogy hol van "nem anyaggá alakult (tiszta)" energia körülöttünk?


Az is lehet, hogy jelenleg is mindenhol körülvesz minket a "tiszta" energia, csak mi nem érzékeljük?


Lehet az "tiszta" energiának sűrűsége, vagy homogén mindenhol? És van-e sebessége, tömege, vagy egyáltalán bármilyen fizikai tulajdonsága? és ha nincsenek neki, akkor létezik-e egyáltalán? Miből következtetnek a létezésére?

Honnan tudják, hogy létezik "tiszta" energia, ha még nem is érintkeztek vele, nem is mérték soha, nem is léptek vele kapcsolatba?


Hogy lesz az anyagból energia? És az energiából anyag?


Bocsássatok meg a sok kérdés miatt, de iszonyat érdekel a téma, és máshol nem találom rá a válaszokat. Szeretném, ha itt beszélnénk meg őket. Kíváncsi vagyok minden véleményre, vagy olyan dologra, amit úgy hallottatok.


Köszönöm szépen!


2014. okt. 24. 00:52
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:

"az energia maga is anyag, az anyag egyik megjelenési formája."


Na ez az. Ez az, amiről beszélek, és amit nem értek. Ha az energia egy test munkavégző képessége, ha az energiának nincsenek fizikai tulajdonságai, ha az energia nem mozog, hanem velünk együtt "létezik" valahogy azzal, hogy amerre megyünk folyamatosan ott van, hogy az energiából csak arra lehet következtetni, hogy megmozgat egy másik tárgyat, akkor mégis hogyan lehetne egy anyag másik megjelenési formája? Ez azt jelenti, hogy egy proton, vagy akármi megjelenhet úgy, mint egy nemlétező, fizikai tulajdonságokkal nem bíró "valami"?


Ha fotonból (fényenergiából) lehet egy létező anyagot (pl. protont) gyártani elméletileg, akkor elméletileg lehetne mozgási energiából is protont gyártani? Nem? Hiszen a mozgási energia is energia.

2014. okt. 24. 18:00
 12/26 A kérdező kommentje:

"Videót nem rakok fel, mivel úgyis csak ügyes photoshop-nak lenne minősítve."


Az én kedvemért felraknád? Érdekel :)

2014. okt. 24. 18:01
 13/26 anonim ***** válasza:
0%

Találsz ilyesféle generátorokról videót a YouTube-on a sok szándékos megtévesztés között. A videók kb. 10 %-a valóság. Például Quantum Energy Generator (QEG) fantázianéven van fent sok. A neve ne tévesszen meg mert a "Quantum" névnek semmi köze a működési magyarázathoz.

A működéséről annyit hogy ez egy parametrikus rezgőkör, azon belül is induktivitás változtatós típusú.


Ha egy áramjárta tekercs induktivitását bármilyen módszerrel hirtelen lecsökkentjük, akkor a fluxusállandóság miatt benne a fluxus nem ugorhat hirtelen. Hanem még az energiatétel rovására is megmaradni igyekszik. Ezért hogy az L×I szorzatból álló fluxus állandó maradhasson, az I áram és az energia megugrik. A mérnöki gyakorlatban szubtranziens áram néven emlegetik ezt a jelenséget.


Az induktivitást többféle módszerrel lehet változtatni, rengeteg megoldás van, köztük meglepően különlegesek is. Az említett generátornál mechanikus úton történik az induktivitás változtatása, ez a legkezdetlegesebb módszer, de létezik olyan megoldás is ami semmiféle mozgó alkatrészt nem tartalmaz. Példa rá amikor maga a gerjesztő áram mágneses tere telít egy vasmagot és emiatt esik le az induktivitás. Ez alapján lehet egy parametronból parametrikus rezgőkört készíteni, ami vissza is csatolható.

Lehet hogy sok idegen és új fogalom hangzott el. Mindenesetre egy élhetőbb világban élhetnénk ha elterjedhetne az ilyen energiaelőállítás. De nem terjedhet, mert terjesztőit azonnal "lecsapják" mint taxiórát, például azzal a váddal hogy proletárdiktatúrát akar létrehozni. Bizonyára hallottál a vízautók feltalálóinak sorsáról, akik rejtélyes módon meghaltak. Hogy miért? Valószínű egy marék pénzért egy nullás IQ-jú kilökte a vonatból. Nem csak azért nullás IQ-jú mert gyilkos lett, hanem mert tettével gondoskodott arról hogy önmaga és utódai is a hagyományos energiaipar rabszolgái lehessenek és a klímaváltozás is tovább fennmaradjon. Mert ahogy mondani szokás, a szegény ember mindent elkövet azért hogy szegény maradhasson, vagy azért hogy mégszegényebb legyen, vagy ha még nem az akkor szegénnyé váljon vele együtt más is. Vagyis az ilyen energiaforrások elterjedésének ma már nem technikai, hanem társadalmi korlátjai vannak. Ezért inkább az a kérdés, hogy védje meg magát a feltaláló a szegényektől? Fura kérdés de így van. Mivel a bérkinyírásokat végző pribék feladatokat gondolom tudod hogy kik szokták vállalni? A leginkább lelkileg szegények, mert normális ember nem tesz el láb alól tisztességes feltalálót hanem inkább védelmezi.

2014. okt. 24. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:

"Ha fotonból (fényenergiából) lehet egy létező anyagot (pl. protont) gyártani elméletileg, akkor elméletileg lehetne mozgási energiából is protont gyártani? Nem? Hiszen a mozgási energia is energia."


Igen, és pontosan így is van. A részecskegyorsítókban másodpercenként milliószor megtörténik ez. Hiszen pont ez a céljuk:


Bizonyos részecskéket nagy sebességre gyorsítanak, ezáltal nagy mozgási energiát adnak nekik, és amikor ezek a részecskék összeütköznek, a mozgási energiájukból új részecskék jönnek létre. Ez ma már teljesen mindennapos dolog.

2014. okt. 24. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 A kérdező kommentje:
#13, teljesen egyetértek veled. Viszont ahogy mondtad, a legtöbb videó kamu, tehát nehéz megállapítani, hogy melyik az igazi. Sajnos én mint kezdő, biztosan nem tudnám megállapítani. Ha megkérlek, be tudnád linkelni azt, amelyik számodra a legélethűbb, vagy leghihetőbb?
2014. okt. 24. 20:28
 16/26 anonim ***** válasza:
Akármit linkel be, mind kamu lesz. Mit gondolsz, ha valakinek sikerült volna megdönteni az energiamegmaradás tételét, az a Youtube-on vakítaná a parasztokat, ahelyett, hogy a Nobel-díját venné át Stockholmban?
2014. okt. 24. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:

A változatosság kedvéért itt egy fluxus összegzésen alapuló kísérlet.

http://www.youtube.com/watch?v=2kosQIrDCWM

A videóból megvan a kísérlet háromféle eredményéről kép, itt vannak:

[link]

[link]

[link]

Vagyis ha a trafót tápláló egyirányú áramimpulzusok által keltett fluxus és az állandó mágnes fluxusa olyan irányú hogy összeadódnak, akkor a hatásfok nagyobb lesz 100 %-nál. Mert a fluxus a négyzeten van az energia egyik képletében.


De az említett Quantum Energy Generator néven a videók többsége valós, legalábbis cégünk saját változata biztosan az. Ahogy azok a mágnesmotorok is valósak lehetnek, amikhez hasonlót valaha mi is reprodukáltunk. Például a Minato vagy Perendev motorhoz hasonló ferde mágnesekkel ellátott tényleg forog, csak a periodikusan változó erősségű mágneses tértől az állandó mágnesek erőssége két év működés után akár a felére esik le. Ezért a mágnesmotorok nem jöhettek szóba áramtermeléshez. Ráadásul a mágneses domének folytonos "rezgése" miatt viszonylag zajosak is.


A 16-osra reagálva, bevallom hogy Nobel-díjra a cégünknél mindenki gondolt. Csakhogy erre a témára nem fog kapni, hiába áll elő megdönthetetlen elmélettel és működő készülékkel. Arra hivatkoznak hogy a fizika törvényei szerint ilyen nem lehetséges. Ne várd azt hogy majd azt mondják neked hogy üdvözlünk, végre előállt valaki az elmúlt 100 év alatt a sokadik ingyen elektromos generátorral, tiéd az idei évi fizikai Nobel-díj. Persze, azért adnak oda egy Nobel-díjat, hogy aztán száz ország olajkitermelői meg földönfutók legyenek.

2014. okt. 24. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:

Az ún. "Bi-Toroid Transformer" nevű sem kamu. Annál is jól nyomon követhető a működés magyarázata.

Sajnos aki Nobel-díjat akar, annak nem ezt az utat kell választania. Illetve nem a gazdagok kárára próbálkozni. Ez a téma nem gazdagítaná a már amúgy is gazdagokat. Ezért jobban tettem volna ha kussoltam volna én is, bár ettől még talán nem görbül meg a hajam szála. A Nobel-díjnál azért fontos az hogy ne szegényítsen el egy nagy tömegű réteget. A kormányoknak adóbevétele is van a jelenlegi energetikából. Hiába tisztességesek és korszerűek az említett energiatermelési módok, sajnos Edison nem lesz feltalálóinkból. Ez van.

2014. okt. 24. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:

2-esnek még annyit a rúdra csavarodó fonál végén keringő golyóhoz:


Én se gondoltam át jól, itt az energia az, ami megmarad. A kötélerő minden pilanatban merőleges a golyó sebességére, tehát a golyó sebessége állandó, a mozgási energiája is állandó.


A perdület viszont folyamatosan csökken. Miért? Mert a kötélerőnek van egy forgatónyomatéka a rúd tengelyére vonatkoztatva. Ez folyamatosan csökkenti a perdületet. Tehát annak nem is kell megmaradnia, mert a perdületmegmaradás csak akkor igaz, ha a rendszerre nem hat külső forgatónyomaték.

2014. okt. 26. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 A kérdező kommentje:

"Arra hivatkoznak hogy a fizika törvényei szerint ilyen nem lehetséges."


Ha tényleg létezik, akkor létezik hozzá fizikai képlet is. Nem? valahogy rá kéne jönnötök mi az, és akkor el fogják fogadni.

2014. okt. 26. 16:01
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!