Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Sós víz energia?

Sós víz energia?

Figyelt kérdés

Üdv.!

Gondoltam kipróbálom, hogyan is lehet energiát előállítani a sós vízből. Edénybe víz + só, majd bele egy alu- és egy rézdrót. Max 1 voltra futotta, majd egy ideig stagnált 0.6 volton, aztán a következő lépcsőfok 0.3, majd pár perc és vége is volt. Az edény egy nagyobb méretű pohár volt, kb 3-4 deci vízzel és annak 1/6-ád feltöltő sóval. Hogy lehetne kicsivel (kb 0.5) több voltot, vagy hosszabb élettartamot elérni? Rezet és alut lecserélve aktív szénre és magnéziumra segítene ebben?

Válaszokat előre köszönöm!


2014. okt. 9. 17:22
 1/3 anonim ***** válasza:
Én a Quantnál érdeklődnék. Ebben a témában most ők a legprofibbak.
2014. okt. 9. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Itt a vége felé találsz egy táblázatot az elektrokémiai feszültségsorról:


[link]


Olyan két fémet válassz az elérhetők közül, amiknek az elektrokémiai potenciáljának abszolút értékei a legnagyobbak. A táblázatból látható, hogy az arany (+1,42) és a magnézium (-2,38) lenne a legjobb, az adna nagy feszültséget. Persze nehogy aranyékszerrel kísérletezz mert károsodhat, például fémbevonat keletkezhet rajt.

Persze az ilyen házi megoldások csak érdekes fizikai kísérletre alkalmasak, a gyári elemek és akkumulátorok jobban beválnak a gyakorlatban.

2014. okt. 9. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Mindkét választ köszönöm!

#2-nak: Láttam, mit művelt a rézzel (miután a rávezettem egy 9 voltos elemet), ezek után nem igazán raknék bele ékszert. :) És nem is szeretném elemként használni, csak kísérletezgetés. +Köszönet a linkért! :D

2014. okt. 9. 17:37

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!