Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Szerintetek ez lehetséges?

Szerintetek ez lehetséges?

Figyelt kérdés

én aztsejtem h ez csalás,mert ha nem azlenne hát akkor....lenne ingyen energia dögivel ithon :D és szerintetek ha nem csal mien mágneseket használ?kiprobálnám szivessen én is ha müködik.


http://www.youtube.com/watch?v=sgEjqVFJXzU



2014. júl. 15. 20:40
 1/2 anonim ***** válasza:
Nem csalás, de egy kvarcórát is nehéz lenne az így nyert árammal meghajtani. A dögivelt, mire érted? Egy könnyű tárgyat forgat el apró mágnesekkel, aligha olyan méretű, hogy áramot termeljünk vele.
2014. júl. 15. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Óó, dehogynem csalás:-)

Megszámlálhatatlan videó kering a youtube-on, ami azt állítja, hogy van ingyen energia, és sok olyan is, ami elmagyarázza, hogy ez miért címeres ökörség. A távolodó mágnes mozgási energiát nyer, ez igaz, de utána ebből az energiából kell az egész rendszernek gazdálkodni. Az eltávolodott mágnest újra a nyugvó mágnes közelébe kell nyomni, ami fogyasztja az energiát. Az elektromos energia is csak a propeller mozgási energiájából jöhet létre. Mindegy, mennyi mozgási energiát kapna a propeller, a forgás nem tud fennmaradni, mert nincs hozzá energia, hogy a mágnesek újra a nyugvó mágnes elé kerüljenek. A videó nyilvánvaló kacsa, a kommentelők megfigyelték, hogy nem is mágnesek vannak ragasztva a propellerre, csak matricák. De még ha igaziak is, tartós forgás egy odatartott mágnestől nem jöhet létre. De persze kipróbálhatod, ha sikerül mozgásra bírni, kíváncsi lennék rá:-) Azt írja az ürge, hogy neodímium mágnesekkel dolgozott.

2014. júl. 16. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!