Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Milyen lámpát vegyek, hogy...

Milyen lámpát vegyek, hogy bele tudjak tenni egy 125W-os energiatakarékos izzót?

Figyelt kérdés
Minden lámpára vagy 40W vagy 60W maximum van ráírva...szóval milyen lámpákba tudom ezt az izzót beletenni?

2014. aug. 26. 19:18
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Ezt hol hallottad, hogy a porcelán foglalat csak 100 W-ig bírja.

Régebben sokat színes diáztam, és magam hívtam elő. Az átfordításhoz 500 W-os izzót használtam. Porcelán foglalatban volt, és bírta!

2014. aug. 28. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Rá van írva, és nyilván nem azonos típusokat láttunk.
2014. aug. 28. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Ja, rá van írva. Az más.

Igaz a sóra is rá van írva, hogy minőségmegőrzési időtartam 1 év, de ha már két millió éve megvan és nem romlott meg, úgy gondolom a következő kétmillió évet is kibírja. Hisz tartósítószer...

2014. aug. 29. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

A porcelánfoglalat 100W-os limitje normál wolframszálas izzóra van értve ahol a hatásfok 2-5%.

A melegedés szempontjából tehát energiatakarékos fényforrással jobban lehet terhelni.

2014. aug. 29. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Előttem szóló #14-es válaszoló írta le a tuttit, nyomtam is rá egy zöld kezet.

(Hogy ez nekem hogy nem jutott eszembe??? Szégyen!)

2014. szept. 1. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 Wadmalac ***** válasza:
#7-ben bátorkodtam már ezt leírni, csak senki nem olvassa el. :)
2014. szept. 1. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!