Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Megéri LED-es izzóra cserélni...

Megéri LED-es izzóra cserélni az energiatakarékos izzóimat a házban?

Figyelt kérdés
Azért teszem fel a kérdést, mert úgy tudom, hogy a LED-nek egyenáram kell, ráadásul elég alacsony feszültség. Gondolom a transzformálással sok energia elvész.
2012. dec. 2. 19:09
 1/7 anonim válasza:
45%
Jók a ledizzók de ne olyat vegyél ami mondjuk 120fokos szögben terít csak.. Azok pl íróasztalokhoz jók.. Én most vettem egyet csillárban nem sokat ér.. Viszont vannak olyan ledizzók is amik gyakorlatilag körte formájúak.. Azok már királyak.. 3-5w körül mozognak... Bár ahol én láttam ott 6-7ezer huf egy darab izzó...
2012. dec. 2. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
23%
Egy jó trafóval max. pár százalék vész el, nem igazán számít. Így is kevesebbet fogyaszt a kompaktnál, szóval hosszú távon megérheti, ha hajlandó vagy beruházni rá.
2012. dec. 2. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
jó lenne tudni a trafók hatásfokát
2012. dec. 2. 21:21
 4/7 anonim ***** válasza:
0%

Nem, kábé ugyanaz a lumen/watt értékük.

Ellenben azonnal max. fényt adnak, és irányítottabb a fényük.

Színvisszaadási indexük rosszabb, mint a 3 sávos kompakt csöveké.

Az igazi az ötsávos fénycső, minőségi elektronikus előtéttel. Lásd Index fórum világítástechnika topic.

2012. dec. 3. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

"jó lenne tudni a trafók hatásfokát"

80-99% között bármi lehet, ez rengeteg mindentől függ. De egyébként abban sem vagyok biztos, hogy trafóval van megoldva, lehet, hogy tirisztoros vagy más megoldással. De mindegy, a lényeg, hogy a ráírt fogyasztásba azt is beleszámolták már.

2012. dec. 3. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Fogyasztások összehasonlítása:

[link]

2012. dec. 3. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 EagleHUN ***** válasza:

A ledes "izzókban" nincsen transzformátor!

Kapcsolóüzemű tápegység vagyis elektronika van bennük!


Ennek így nagyon kicsi az önfogyasztása és vesztesége is.

Szóval amit felvesz a hálózatból teljesítményt közel annyit át is alakít fénnyé!

Ellenben a hagyományos izzószálas izzókkal ami több hőt csinál a felvett teljesítményből mint amennyit kivilágít!


Szóval energia takarékosság szempontjából nagyon megérheti.


DE!!!

Sokan abba a hibába estek / esnek hogy nem nézik a színhőmérsékletet csak az árait az ledes világítótesteknek!

Öreg hiba a kiválasztásban!


Másrészt nem nézik milyen szögben világít a csak lefelé illetve az átlátszó búrájú az kb azstali vagy fali lámpába való.

A "kukorica" belső kivitelű fényt szóró búrával rendelkező csak "áttetsző" nem az átlátszó búra - na az a jó lakásvilágításra!

Tehát itt is lehet rosszat húzni.


A 2700 Kelvines az kb vörös-sárga hangulatvilágítás!

Mint egy vörös törpe körüli bolygón, sötét lesz a szobában, a színeket nem látod szanhűséggel!


Még a 4000K is sárga!


A 6000-7000 Kelvin színhőmérsékletűek amelyek a nap fényét utánozzák, ezekkel a "white" és "light blue" ledes világítótestekkel lesz jó fényed!

( Lévén hogy a nap felszíni hőmérséklete is kb 6500K )


Továbbá a ledek halványodnak is idővel!

Így érdemes a legnagyobbat berakni a LED -esnél a 18W/1300 lumen ami hozni fogja az elvárásokat sok ideig.


És itt jön az élettartam, a noname márkákban az elektronika is hamar tönkremehet, és a ledek hűtésén is spórolnak amitől meg a ledek fognak hamar kiégni. Illetve az egész "figyelmetlenül" lehet összerakva, vegyes képességű ledekből, ahol a gyengébb képességű kinyíródik és ezzel az egész eszköz.

Márkás gyártó figyel arra hogy összeválogassa az alkatrészeket. Nyilván ez az árban is látszódni fog!


Szóval egyszer kell bevásárolni jól kiválasztott márkás ledes világítótestekből, nem lesz olcsó, és akkor utána lehet sokat és sokáig spórolni a villanyszámlán.

júl. 6. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!