Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Ezeket így nevezték el, vagy...

Ezeket így nevezték el, vagy csak szórakozott valaki?

Figyelt kérdés

[link]


Ismerek elég furcsa elnevezésű nagy számokat, de ilyenekkel még sosem találkoztam. Ezek az elnevezések tényleg hivatalosak, vagy csak kitalációk?


Csak néhány számomra különös példa (de több is van):


- googolplexmutherfudger


- googolplexiantatgrahamnumberplexianth


- millinillinillion


- googoogolplexplexian


És ha valódi hivatalos elnevezések, akkor miért nem közölték sehol? A googolplex-et már sokszor hallottam, de ilyenekről nem, mindenhol azt olvasom, hogy a googolplex a legnagyobb, aminek ilyen kitalált elnevezést adtak.


2014. júl. 22. 23:52
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:

„Az nem jó, hogy 2^n -n? Tehát 2 a hétmilliárdodikon féleképpen lehet csoportokba rendezni őket. Lásd hatványhalmaz. És mivel az üres halmaz (nulla ember) nem számít valós csoportnak, így a végén az egészből kivonunk 1-et. Tehát: 2^(7*10^9) - 1 féleképpen lehet pontosan 7 millió embert csoportokba rendezni.”


Pont azt magyaráztam a 17:05-ös hozzászólásomban, hogy ez nem jó. Te itt azt számolod össze, hogy egy CSOPORT (ami ugye az emberek egy részhalmaza) hányféle lehet, nem azt, hogy egy CSOPORTOKBA RENDEZŐDÉS hányféle lehet.

2014. júl. 24. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:
Bell(n) < n! < n^n < 10^(10^82)
2014. júl. 24. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!