Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » 1 hét miért hét napból áll és...

1 hét miért hét napból áll és miért nevezték így el a napokat?

Figyelt kérdés

2014. ápr. 21. 20:31
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Fölösleges kiabálni.

Már Babilonban is hét naposak voltak a hetek.

A magyar nyelvben a hétfő: a hét feje. Kedd: ketüd, vagyis második. A szerda, csütörtök, péntek szlávoktól átvett szavak, a számozást folytatják. A szombat a héber szabbatból van. A vasárnap a vásár napja.

2014. ápr. 21. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Bocs,beragadt a caps-om!Szóval ezek a tények,hogy hétfő,az magyarul van a többi meg idegen eredetű?Ezt nem értem.
2014. ápr. 21. 20:46
 3/10 anonim ***** válasza:

Mit nem lehet ezen érteni?

Fogyi vagy?

2014. ápr. 21. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Ezért is jár a pont a beszólásért,mert akkor azt se értem és így tényleg "fogyi" vagyok.
2014. ápr. 21. 21:03
 5/10 anonim ***** válasza:
84%

A vasárnap és a kedd (kütü, kettő) is magyar szavak, ahogy az előző válaszoló is írta.

A szerda és a csütörtök a szláv számokból ered, a péntek a görög 5 (öt) számnévből, a szombat a héber sabbatból.

Elmondanád, hogy mit nem értesz ezek közül?

2014. ápr. 21. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Sok mindent nem értek,pl. miért hivatkozol az elsőre?Akkor megfordítom,hogy a héberek miért így nevezték el amiből "magyar" név lett!
2014. ápr. 21. 21:17
 7/10 anonim ***** válasza:
Szerintem csak szivat benneteket a kérdező.
2014. ápr. 21. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
49%

[link]


Nem egyszerűbb fellapozni a Wikit, mint itt értetlenkedni? :)

2014. ápr. 21. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
79%

Azért hivatkozom az első válaszolóra, mert hasonlóan felelt, mint én.

Én meg azt nem értem, miért vagy TE ilyen agresszív?

Ha érdekelnek a napok elnevezésének eredetei, nézd meg itt:

[link]


És nyugodj meg! Ha pedig válaszolnak a kérdéseidre, én a helyedben inkább megköszönném... Te nem ezt várnád el?

2014. ápr. 21. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Hát legyen,kis segítség!Hétfő=Moon..

Csak leesik!Nem szivózni akartam,de mindenki ugyanazt a választ adta.De miért?Ezért ne rám haragudjatok,sőt senkire még a Wikire se,de a bolygókról kapták a nevüket!Persze ki lehet kezdeni,hogy a hold az nem bolygó,de a legfényesebbek égi testekről jött ez!Magyar nyers fordításban értelmetlen,de más ősi kultúrák lefordított verziója,mind hasonlít a bolygók nevére.Ha angol,ha német...stb.

2014. ápr. 22. 21:00

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!