Pl. tudom, hogy a szupravezetés segítségével fel tudnak emelni egy kólásüveget. A kérdés pl. az, hogy van-e elméleti lehetősége annak, hogy ne csak 0 K körüli hőmérsékleteknél lehessen ez lehetséges, hanem valami "emberi" hőmérsékletnél is.
És van-e az antigravitációnak a szupravezetéstől független elmélete?
A repülő autók alapulhatnak-e szupravezetésen?
2009. dec. 28. 05:47
1/7 Nemo kapitány (V.A.) válasza:
A lebegést nem nevezik automatikusan antigravitációnak, mert pl. a léghajó is lebeg.
Húsz éve fedezték fel az első magas hőmérsékletű szupravezető anyagot. A csúcsot azóta többször jelentősen megjavították, a rekordérték ma 138 kelvin (mínusz 135 Celsius-fok). A fizikusok számtalan kísérlet adataira építve elméletek sorát dolgozták ki a jelenség magyarázatára, de máig nincs átfogó, elfogadott modell.
Még tanulni kell, pl. a metaanyagok is érdekesek.
Vasúti jármű már működik szupravezetőkkel.
2009. dec. 28. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
2/7 anonim válasza:
a jelenlegi legmagasabb szintű repülő autó prototípus egyébként nem antigravitációra épül, hanem egyszerűen egyszerre rendelkezik légi meghajtással (rotor vagy sugárhajtómű) és földivel.
2009. dec. 28. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
3/7 anonim válasza:
A garavitáció nagyon érdekes dolog, és biztos, hogy teljesen új felfedezések lesznek benne.
De jelenleg még nincsenek áttörő felfedezések.
Ezzel együtt lehet, hogy ennek a segítségével tudunk majd kimenni a saját világegyetemünkből - mivel lehetséges, hogy a gravitáció a világok között is hat.
2009. dec. 28. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
4/7 anonim válasza:
A fizika igen érdekesen és talán felfoghatatlanul beszél az antigravitávióról. Megengedi ugyanis azt, hogy a semmiből jöjjön létre az energia. Az más kérdés, hogy minél nagyobb energia jön létre, annál rövidebb ideig létezhet az íly módon létrejött energia. Ha megmérjük a semmi energiáját 0 kapunk eredményül. Hogyan lehetséges ez? Hát úgy hogy egyszerre és azonos mennyiségben jön létre pozitív és negatív energia. Ennek összege 0, A negatív energia értelemszerűen negatív tömeggel rendelkezik ,azaz antigravitációt hoz létre. Arról az elméletről, amiről beszéltél, annak ez lehet a fizikai alapja. Mivel részben ezért nem lehet elérni az abszolút 0 fokot, így minél jobban lehűtünk valamit, annál nagyobb energia jönn létre. De maradjunk a realitásoknál. Annyi energia ami felemelne egy embert kevesebb ideig létezne, mint amit egyáltalán mérni tudnánk. A fekete lyukak talán képesek lehetnek az idő lelassítása miatt ilyenre, de azt meg azért nem fognánk föl, mert olyan lassú lenne az idő, hogy ami ott egy másodperc, az itt a Földön több miliárd év lenne. Tehát van elméleti alapja az antigravitációnak, de azt nem most fogjuk használni.
2009. dec. 28. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
5/7 anonim válasza:
Ha nem szippant be és szakítana szét a fekete lyuk, akkor lehetne egyáltalán mérésről beszélni.
2009. dec. 28. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
6/7 anonim válasza:
Magyarországon a KFKI-ben vannak antigravitációs kutatások, fejlesztések.
+ John Searl feltalálónak is van antigravitációs találmánya, és Otis T. Carr aki Teslával kifejlesztette a mágneses gyroscope-os hajtóművet. Rajtuk kívül vannak még sokan mások is.
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!