Miért nem találtak méq mintát a prímszámokban vaqy a pí-ben?
Mi okozza a nehézséqet?
Mi az amiért csak kikísérletezni tudjuk őket és nem a képletet meqadni?
Eqy olyan ötletem van a prímszámokra, hoqy azért nincs méq meq a képlet, mert a kikísérletezés során használt "képlet" fiqyelmen kívül haqy bizonyos dimenziókat/feltételeket, amelyek íqy olyan hibát okoznak, hoqy minden eqyes újabb felfedezett prímszám módosítja a "képlet"-et, emiatt nyilván nem lehet teljesen jó.
A pí-nél is van eqy hasonló elem, hoqy az is a véqtelenbe tart, tehát csak valamennyire pontosan van meqadva, véqesen pontosan, nem teljesen pontosan. Ez is azt jelzi, hogy a "képlet", amit a meqadására használunk figyelmen kívül haqy olyan dimenziókat, amelyek fontosak lennének a teljesen pontos képlethez.
A teljesen pontos képlet az olyasmi, amit nem befolyásol az, hoqy éppen hányadik diqitjét akarjuk meqadni a pí-nek vaqy, hoqy hányadik prímszámot keressük. Valami más alapján kellene beazonosítani, mi az amit keresünk.
Miért írsz a g-k helyett q betűt?
Valószínűleg azért, mert elképzelhető, hogy nincs is rá általános képlet, persze abban reménykedünk, hogy mégis van, ez a kutatás célja.
Egy fecske nem csinál nyarat, kivéve ha eltökélt. Hidd el!
A matematika a fizikával együtt úgy hibás, ahogy van. Sok helyen a fizika ellent mond saját magának, majd, ha számonkéri tőle az ember, letagadja. Ez alól a matematika sem kivétel. Persze nincsen olyan probléma, amit nem lehetne megoldani, csak idő kell hozzá és türelem. Valóban. Itt olyan radikális változásra volna szügség, ami soha nem fog bekövetkezni. Pedig, ha bekövetkezne, minden ilyen (és "olyan") kérdésre választ kapnánk, pl.: miért mond ellent saját maga ellen a fizika ( és a matek)? Vagy a te kérdésed. Elméleteket gyárthatunk, nyitottnak kell lennünk, de nem árt, ha az elméleteket alá is támasszuk. Lehet, hogy egy adott elmélet jó, mert máshogy nem jöhetne ki, de bozonyíték nélkül a kutya sem hisz neked (vagy nekem).
Alig egy ezresért kapsz új billentyűzetet, feltételezem a mostanin rossz a "g" betűd. Ha telefonról vagy, passzolom.
Egy fecske nem csinál nyarat, kivéve, ha eltökélt.
A prímszámok eloszlására vannak közelítő képletek, amelyek egyszer alul, másszor felülbecslik a prímek számát. A Riemann-sejtés megoldása pontosabb becslést adna, ha a sejtés bizonyosodna be.
A pi számról bebizonyították, hogy irracionális, és azt is, hogy transzcendens. A szám egy véges hosszú szakaszának ismerete nem bizonyítja, hogy utána nem lép fel semmilyen szabályszerűség, például tízes számrendszerben csak minden tizedik jegy lehet páratlan. Éppen ezért egy előzőekhez hasonló számítással lehetne belátni, hogy a szám normális, azaz nincsenek benne ilyen szabályszerűségek.
A matematikában eddig minden ellentmondást rendezni tudtak. A fizika által épített modellekről csak hisszük, hogy jól közelítik a valóságot.
Őszintén szolva kit érdekel mennyi a pí pontosan ? Már van tizenötezer jegy pontosan ismerjük, nem elég ez ? :LOL.
Nincsen dimenzióbeli probléma, sima sík felületen lehet ezt megmérni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!