Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Miért nem találtak méq mintát...

Miért nem találtak méq mintát a prímszámokban vaqy a pí-ben?

Figyelt kérdés

Mi okozza a nehézséqet?

Mi az amiért csak kikísérletezni tudjuk őket és nem a képletet meqadni?


Eqy olyan ötletem van a prímszámokra, hoqy azért nincs méq meq a képlet, mert a kikísérletezés során használt "képlet" fiqyelmen kívül haqy bizonyos dimenziókat/feltételeket, amelyek íqy olyan hibát okoznak, hoqy minden eqyes újabb felfedezett prímszám módosítja a "képlet"-et, emiatt nyilván nem lehet teljesen jó.


A pí-nél is van eqy hasonló elem, hoqy az is a véqtelenbe tart, tehát csak valamennyire pontosan van meqadva, véqesen pontosan, nem teljesen pontosan. Ez is azt jelzi, hogy a "képlet", amit a meqadására használunk figyelmen kívül haqy olyan dimenziókat, amelyek fontosak lennének a teljesen pontos képlethez.


A teljesen pontos képlet az olyasmi, amit nem befolyásol az, hoqy éppen hányadik diqitjét akarjuk meqadni a pí-nek vaqy, hoqy hányadik prímszámot keressük. Valami más alapján kellene beazonosítani, mi az amit keresünk.



2014. ápr. 22. 16:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Miért írsz a g-k helyett q betűt?


Valószínűleg azért, mert elképzelhető, hogy nincs is rá általános képlet, persze abban reménykedünk, hogy mégis van, ez a kutatás célja.

2014. ápr. 22. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
90%
Na jó, én az első két soron voltam képes átverekedni magam. Tanulj meg normálisan, magyar emberhez méltóan írni, aztán tedd fel újra a kérdésedet.
2014. ápr. 22. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Ezekből a Szent Grál-keresésekből az évek előrehaladtával nem szép dolgok szoktak kisülni. A felvetés mindazonáltal érdekes. Majd jön egy matematikához értő és ír rá valamit. A dimenziókat jó lenne tudni, milyen értelemben keverted a témához. A világ, a törvényszerűségek sokkal-sokkal komplexebbek annál, mintsem hogy egyenképletekhely lyukadhatnánk ki. Meg nem is lenne mit kutatni, még unatkozni találnának a kutatni vágyók, erre nem gondolsz?;P Javaslom figyelmedbe a káoszelméletek széles spektrumát, jól el lehet merülni és részválaszt is kaphatsz. Úgy értem látásmódod szélesíti, új árnyalatokkal gazdagít, mert ez a nekilendülés - már amennyire értem - szerintem nem frankó így.
2014. ápr. 22. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
A dimenziók alatt nem valami rejtélyes dolqot értek, csupán olyan meqviláqításokat, amelyeket eddiq méq nem vettek fiqyelembe. Másképpen foqalmazva, bármennyire is furcsa, de maqa a matematika is használja az absztrakciót, bármennyire nem szeretik elismerni, pediq ezzel a két problémával viláqosan látszik, hoqy a matematika elérte jelenleqi formájában a korlátait, leqalábbis ebben a két irányban. Ezt kikerülni úqy is lehet, hoqy újabb dimenziókat hozunk létre, amelyek például megoldják, hoqy ne leqyen ez a kényszer, hoqy sorban kell menni, hanem a sor bármelyik elemét ki tudjam számítani anélkül, hogy ki kellene számítsak az azt meqelőzők közül akár eqyet is(a quantum elméletet lehetne felhasználni, mert azzal lehetséqes a kötelező érvényű sorrendiséqet kiiktatni). Önmaqában az új dimenziók bevezetése nem ördöqtől való a matematikában, csak azért félnek tőle, nehoqy az eddiq felépített építmény eqyik téqláját tüntesse el, de sokszor volt már példa rá, hoqy eqy sokáiq meq nem oldott problémát véqül úqy oldottak meq, hoqy új dimenziókat vezettek be a matematikába, például az alqebra egy részét ha jól tudom Newton alkotta meq, mert csak azzal tudott bizonyos számításokat elvéqezni, ez később a matematika szerves része lett.
2014. ápr. 22. 18:36
 5/12 anonim ***** válasza:
Ez most tényleg valami kérdés szerűség?:)Lehet nehezen fogom az adást,de bármely egyoldalú sokszög köré rajzolsz egy kört,már meg van a pi értéked,így gondoltad?Hogy pl:gúla,kocka...stb,egészen a legkisebb és legnagyobb elemig összeadva egy más dimenzió szerűséget kapsz?Na meg hozzádobod a prímszámokat is,akkor tényleg más dimenzió lesz,mert eltűnnek a nem prím számok és velük együtt a számok is,a matek is,hisz egy prímszámmal mit tudsz kezdeni?Jó kettővel már igen,de akkor is zavaros ez a kérdés.Nem tudod megbütykölni a "g" betűd?
2014. ápr. 22. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
59%

Egy fecske nem csinál nyarat, kivéve ha eltökélt. Hidd el!

A matematika a fizikával együtt úgy hibás, ahogy van. Sok helyen a fizika ellent mond saját magának, majd, ha számonkéri tőle az ember, letagadja. Ez alól a matematika sem kivétel. Persze nincsen olyan probléma, amit nem lehetne megoldani, csak idő kell hozzá és türelem. Valóban. Itt olyan radikális változásra volna szügség, ami soha nem fog bekövetkezni. Pedig, ha bekövetkezne, minden ilyen (és "olyan") kérdésre választ kapnánk, pl.: miért mond ellent saját maga ellen a fizika ( és a matek)? Vagy a te kérdésed. Elméleteket gyárthatunk, nyitottnak kell lennünk, de nem árt, ha az elméleteket alá is támasszuk. Lehet, hogy egy adott elmélet jó, mert máshogy nem jöhetne ki, de bozonyíték nélkül a kutya sem hisz neked (vagy nekem).

Alig egy ezresért kapsz új billentyűzetet, feltételezem a mostanin rossz a "g" betűd. Ha telefonról vagy, passzolom.

Egy fecske nem csinál nyarat, kivéve, ha eltökélt.

2014. ápr. 22. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

A prímszámok eloszlására vannak közelítő képletek, amelyek egyszer alul, másszor felülbecslik a prímek számát. A Riemann-sejtés megoldása pontosabb becslést adna, ha a sejtés bizonyosodna be.

A pi számról bebizonyították, hogy irracionális, és azt is, hogy transzcendens. A szám egy véges hosszú szakaszának ismerete nem bizonyítja, hogy utána nem lép fel semmilyen szabályszerűség, például tízes számrendszerben csak minden tizedik jegy lehet páratlan. Éppen ezért egy előzőekhez hasonló számítással lehetne belátni, hogy a szám normális, azaz nincsenek benne ilyen szabályszerűségek.

A matematikában eddig minden ellentmondást rendezni tudtak. A fizika által épített modellekről csak hisszük, hogy jól közelítik a valóságot.

2014. ápr. 22. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Őszintén szolva kit érdekel mennyi a pí pontosan ? Már van tizenötezer jegy pontosan ismerjük, nem elég ez ? :LOL.


Nincsen dimenzióbeli probléma, sima sík felületen lehet ezt megmérni.

2014. ápr. 22. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Nem tizenötezer. Több mint nyolcmilliárd jegyig.
2014. ápr. 23. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Bocs, nyolcbilliárd jegyig. (10^15)
2014. ápr. 23. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!