Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Coulomb-törvény mit jelent és...

Coulomb-törvény mit jelent és miért?

Figyelt kérdés

Azt tudom hogy az erőt kapjuk meg vele, meg milyen adatokat kell beleírni, meg hogy az egyenes és fordított arányosság hogyan van, de engem ennek a MIÉRTJE érdekelne, tehát MIÉRT fordítottan arányos, MIÉRT osztunk r^2 -el?


Addig megvan hogy van egy analógia a Newton-féle erőtörvénnyel, de ott is felmerül a kérdés, hogy MIÉRT?


Remélem érthető, megköszönném ha segítenétek vagy ha adnátok vmi iránymutatást.


Egyébként az én első ötletem az volt hogy ez a formula egy integrál végeredménye, hasonlóan a mechanikai energiákhoz hasonlóan, de erről nem találtam semmit.


2014. jan. 27. 20:56
 1/1 anonim ***** válasza:

Coulomb ezt az összefüggést kimérte műszerrel.

Le lehet vezeti olyan kísérleti eredményekből is amit ugyancsak mérésből megfigyelésből és feltevésekből származnak.De a lényeg az hogy a természetet meg lehet ismerni és leírni de megkérdezni tőle hogy mért olyan amilyen azt nem lehet.

De egy kis segítség [link]

2014. jan. 27. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!