Hogy jön ki az alábbi megoldás? (fizika/matek)


9*10˘9 * 4*10ˇ23*6*10ˇ-6 / 0,6ˇ2 = 0,6 N


A hatványokat hogyan kell elvégezni? Köszönöm!



2013. szept. 26. 17:36
 1/5 anonim ***** válasza:

A hatvány jelölésénél a "kalapot" fordítva szokták jelölni, így: ^

9*10^9 * 4*10^23 * 6*10^(-6) / 0,6^2 = 0,6N


Több dolgot javasolnék:

Legközelebb próbálj zárójelezni, mert így felírva nem egyértelmű, hogy mi tartozik a nevezőhöz és mi a számlálóhoz (Oké, most ki lehet találni, mert odaírtad, hogy Coulomb-törvény). A második pedig, hogy míg az egyenlet bal oldalán csupa konstansok vannak, bal oldalon pedig már mértékegység szerepel, ez így sehogy sem lehet. Nem pusztán a hatványokkal kell játszadozni, a mértékegységen dől el minden.


Szóval ess neki még egyszer, de most mértékegységekkel!!!

2013. szept. 26. 18:05
 2/5 A kérdező kommentje:

Bocsánat a hibákért.


A lényege akkor az lenne, hogy ha van két szám pl. 9*10^23 és a 8*10^-8 -t hogyan kell elvégezni(szorozni)?


Mert az tiszta, hogy 8*9 az 72 de ott maradt a tíz a huszonharmadikon és a nyolc a mínusz nyolcadikon. Azt hogyan kell elvégezni?

2013. szept. 26. 18:57
 3/5 anonim ***** válasza:

a^b * a^c = a^(a+c)


Ez minden hatványkitevőre igaz (akár negatív, akár racionális).


Tehát 10^15.

2013. szept. 26. 19:11
 4/5 anonim ***** válasza:

Csak elírtad, helyesen a^(b+c).

Amúgy teljesen igaz, amit mond az előző válaszoló, így már érted?

2013. szept. 26. 19:35
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm széépen!
2013. szept. 26. 20:23