Egyenes műúton egy személyautó, a műúttal párhuzamos sínen pedig egy vonat halad. Egy adott pillanatban a vonat 2,4 km-rel jár az autó előtt. Mennyi idő alatt és mekkora úton éri utol az autó a vonatot, ha az autó sebessége 68 km/h és a vonaté 54 km/h?2013. szept. 12. 18:14
1/2 anonim válasza:
Egy óra alatt 14 km hátrányt tudna "behozni". (68-54)
x óra alatt: x*14=2.4. Ebből x=2.4/14=0.1714 óra.
Magyarul 10 perc 17 másodperc.
Út= v*t. s=0.1714*68=11.66 km utat tesz meg az autó, s=0.1714*54=9.26 km-t a vonat, tehát 2.4 km valóban a különbség.
2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2013. szept. 12. 19:18