Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Érdemes megtanulni a Latex és...

Érdemes megtanulni a Latex és Matlab programcsomagokat? A gyakorlatban mire tudom használni?

Figyelt kérdés

2013. dec. 28. 19:09
 1/7 anonim ***** válasza:

Tex mindenféle ábrázolásra jó. Szakdolgozatot is írtak már benne. Egyenletszerkesztéshez kiemelkedő teljesítményt nyújt.


Matlab egy egyszerű, magas szintű programozási nyelven programozható algoritmusok gyártásához, adathalmazok és függvények ábrázolásához, numerikus feladatok megoldásához.

2013. dec. 28. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
... írtam már benne élkereső algoritmust, képen tárgy azonosítását segítő algoritmust is. Elég sok rétegű, de ilyen algoritmusokhoz még mindig a C a leggyorsabb, csak ott 50x annyit kell írni ahhoz, hogy működjön. Ezért itt fejleszteni könnyebb.
2013. dec. 28. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
100%

Én Latex-el írtam a szakdogámat és nagyon pöpecül néz ki. Főleg az egyenletrendszerek meg hasonlók.


Az a legjobb benne hogy a szöveg és a formázás teljesen külön van, az történik pontosan amit az ember akar.

2013. dec. 29. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Meggyőztetek, köszi! :) Munkánál mennyire tudom őket kamatoztatni vagy kutatásnál?
2013. dec. 29. 18:53
 5/7 anonim ***** válasza:
10%
Te semennyire. Aki tudná használni az nem kérdezi itt meg hanem tudja hogyan kell használni a munkájában.
2014. jan. 1. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Tom Benko ***** válasza:
LaTeX minden igényes tudományos mű elkészítésénél alapismeret. Bemegyek a könyvesboltba, belenézek a könyvbe, ha nem LaTeX-hel írták, igényes már biztosan nem lehet. Esetleg még LibreOffice, mert az képes egyenleteket LaTeX szerint szedni.
2014. márc. 9. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Kedves Tom Benko! Hogyan tudod eldönteni, hogy LaTeX-ben készült-e?
2014. márc. 9. 15:33

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!