Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Hálózati frekvencia, feszültsé...

Hálózati frekvencia, feszültség ingadozhat?

Figyelt kérdés
Úgy tudom a frekvencia 50 Hz, a feszültség 230 V. Előfordulhat, esetleg teljesen normális, ha ezek az értékek ingadoznak egy kicsiny tartományban? Avagy pontosan fent tudják tartani ezeket?
2013. szept. 29. 14:43
 1/5 anonim ***** válasza:

A frekvencia nem valószínű hogy ingadozna, mert az a generátor fordulatszámától függ, amelyik termeli az áramot. Az meg akkora batár nagy súlyos forgórésszel van megáldva, hogy ahhoz bazi nagy erőhatás kellene, hogy ingadozzon tőle.


A 230V csak egy effektív érték, valójában 0 és kb. 330V között ingadozik a hálózati feszültség. A frekvencia ütemében, másodpercenként 50-szer.

2013. szept. 29. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Értem, tehát ha hálózatról kapott árammal mértem valamit, akkor ottani hibákért frekvencia ingadozás nem lehet felelős, ugye?
2013. szept. 29. 15:27
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

A hálózati frekvencia - igaz ha kicsi mértékben is - de ingadozhat - megtekinthető a Magyar Villamosenergia-ipari Átviteli Rendszerirányító Zrt. oldalán is:

[link]

2013. szept. 29. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Mindkettő ingadozhat. Ezeken alapuló mérési pontosságban nem lehet megbízni.
2013. szept. 29. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Hát, a frekvencia eltérése 1% körüli, a legtöbb mérőeszköz ezt a pontosságot meg sem közelíti, szóval nem biztos, hogy befolyásolja az eredményt.
2015. febr. 9. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!