Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Mi az a Frekvencia elv?

Mi az a Frekvencia elv?

Figyelt kérdés
Azt hiszem Einstein fogalmazta meg, de az a feladat, hogy utánanézzünk mi is ez. Valaki meg tudná fogalmazni egyszerűen és pontosan?
2013. szept. 22. 17:40
 1/3 anonim ***** válasza:
szerintem nincs olyan
2013. szept. 22. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szerintem inkább az ekvivalenciaelvről lehet szó, ezt valóban Einstein fogalmazta meg, az általános relativitáselmélet részét képezi. Én sem tudom pontosan és részletesen elmagyarázni, a lényege nagyjából az, hogy a gyorsuló mozgásban lévő vonatkoztatási rendszer egyenértékű egy olyannal, ahol nehézségi erő hat. Magyarán a gyorsulást és a nehézségi erő hatását elvileg nem lehet megkülönböztetni.
2013. szept. 22. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Az ekvivalencia elv is a házi között volt, azt már tegnap meg is találtam. Viszont a Frekvencia elvre is rá kel keresnünk! Nem hiszem, hogy félre hallottam volna, max azt nem hallottam, hogy kitől származik! Ha valaki tud valamilyen frekvencia elvet, bármilyet (tehát az sem baj, ha nem Einsteintől származik), azt nagyon szívesen venném. De akár egy linknek is örülnék :)
2013. szept. 23. 19:38

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!