Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Mit jelent a váltakozó áram?

Zero666 kérdése:

Mit jelent a váltakozó áram?

Figyelt kérdés
úgy tudom, hogy a hálózati áram szinuszgörbét ír le, aminek alsó és felső félperiódusa van. Ha a felső félperiódusban van, akkor pl. a fázis vezeték "pozitívabb" a nulláshoz képest, akkor a fázis elektron töblettel rendelkezik a nulláshoz képest. ha viszont az áram az alsó félperiódusban van, akkor pont fordítva lenne a helyzet, a nullás vezeték rndelkezik elektrontöblettel a fázishoz képest. Ez így jó, vagy hülyeség :)

2013. szept. 13. 18:31
 1/8 BringaManó ***** válasza:

Szerintem kezdjük úgy nézni -- itt az oviban --, hogy a kis elektrongyerekek együtt menetelnek előre, aztán hátra, és a feszültségforrás egyik sarkától a másikig egyenletesen állnak sorba, így nem ilyenek vagy olyanok a drótok egymáshoz képest.

Eddig OK? (kérdezem ezt a kérdezőtől, és azoktól is, akik majd innentől folytatják helyettem... :-))

2013. szept. 13. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Egy kicsit meg van bonyolítva, mert az elektronból pont a pozitívabb vezetékben van kevesebb, egyébként jó.
2013. szept. 13. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 ChefBa ***** válasza:
Egy készülék bedugásakor mind a fázisban és a nullában is a kialakuló hálózati áram fog folyni. A pozitív és a negatív félperiódus az áramirányt, azaz a töltések mozgási irányát adja meg. Közel megegyezik a két vezeték által felhalmozott töltés, a kis különbséget a hálózati feszültség változásának a véges terjedési sebessége okozza. Egy harmadik töltésmentes vezetékhez képest feltételezve, hogy az áram cosinuszos az első félperiódusban töltés többlettel, míg a második félperiódusban töltés hiánnyal fog rendelkezni.
2013. szept. 13. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
Oda vissza megy báttya a vezetékbe ...balról....jobbra utánna meg vissza!:D
2013. szept. 14. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Tehát ha jól értem, azt mondjátok, hogy az elektronok a vezetékben rezgőmozgást végeznek.


Miért van, hogy pl. fázisceruzával egyértelműen megállapítható, hogy hol a fázis?

2013. szept. 14. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Fázisceruzával egyértelműen megállapítható, hogy hol a fázis.

Grafitceruzával egyértelműen megállapítható, hogy hol a papír.

Rezgőceruzával egyértelműen megállapítható valami?

Fázisnak nevezzük a termodinamikai rendszer azonos fizikai és kémiai paraméterekkel rendelkező részeinek összességét.

2013. szept. 14. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Azért, mert a fázisra bökött fázisceruza másodpercenként 100szor felvillan, és ezt folyamatos fénynek látod. A nullára téve meg mindig nulla a fénye.
2014. jún. 3. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 BringaManó ***** válasza:
Szerintem a rezgőceruzával a virágboltban megállapítható, hogy merre van a rezgő.
2014. jún. 3. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!