Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Hogyan válaszolhatók meg az...

Hogyan válaszolhatók meg az alábbi konvergenciával kapcsolatos kérdések?

Figyelt kérdés

Mondja ki a konvergens sorozatok hányadosának konvergenciájára vonatkozó tételt!

Mondja ki az a(n) = n-edik gyök alatt (a) sorozat konvergenciájára vonatkozó tételt!


Itt nem írhatóak le bizonyos karakterek, de remélem sikerült rájönnötök, hogy mire vagyok kíváncsi. Nagyjából tudom, hogy miről van szó, de nem tudom, hogy ezeket egy dolgozatban hogyan tudnám úgy pontosan megválaszolni, hogy biztosan maximális pontszámot érjek el.


Előre is thx.



2013. aug. 30. 14:36
 1/5 A kérdező kommentje:
Bónusz kérdés: Hogyan definiálható az, ha egy sorozat oszcilláló?
2013. aug. 30. 15:25
 2/5 anonim ***** válasza:

Konvergens sorozatok hanyadosa a sorozatok hatarertekenek hanyadosahoz konvergal.

Az n-edik gyök alatti "a" sorozat a sorozat hatarertekenek n-edik gyökehez konvergal.

Ha jol emlekszem matematikai tanulmanyaimra...

Oszcillal... Nem az, amikor 2 hatarerteke van a sorozatnak, es a tagok felvaltva hol az egyikhez, hol masikhoz konvergalnak? Erre nem mernek megesküdni.

2013. aug. 30. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ezekre a kérdésekre a válasz a legvilágosabban és legegyszerűbben abban a tankönyvben van, amelyből tanulnod kéne.

Vagy idemásoljuk, vagy pongyolábban fogalmazzuk meg.

2013. aug. 30. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Én arra vagyok kíváncsi, hogy a zh-ban milyen részletes választ kell ezekre adni. Pontosan mit írnátok egy ilyen kérdésre?
2013. aug. 30. 21:41
 5/5 anonim ***** válasza:
Én pontosan erre adtam választ. A tankönyvben - sok egyéb magyarázat és okfejtés mellett - a tételeket külön ki szokták emelni, például sorok konvergenciatétele és hasonlók. No hát a két megfelelő tételt válaszolnám. Tételt az ember, ha érti, nagyjából szó szerint vissza tud adni. Apró eltérések nem számítanak, ha nem változik a jelentése. A bizonyítás már hosszabb dolog, és nehezebb falat. Ha átrágja magát rajta az ember, akkor van esélye, hogy megjegyezze a tételt (mert mivel érti, a saját szavaival is el tudja mondani).
2013. aug. 31. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!