Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nem válaszolhatok...

Miért nem válaszolhatok online módon a népszámlálós kérdőívre?

Figyelt kérdés
Múlt héten járt nálunk a számlálóbiztos, szomszédunknak bedobott egy előre csomagolt, azonosítós adagot, nekünk azonban pár nappal később hozott csak, azonosító nélkülit, így nem tudjuk interneten diktálni. Milyen okból kifolyólag van effajta megkülönböztetés? A házszámunk látható helyen van.
2011. okt. 4. 15:13
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

"nekünk azonban pár nappal később hozott csak, azonosító nélkülit,"


be kell jelenteni.

2011. okt. 4. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
96%

Lehetséges, hogy eleve nem volt a címetekre szóló boríték, vagy volt boríték, csak megrongálódott, összekoszolódott, így nem vitte oda, és helyette vitt egy sima-szimpla kitöltetlent. Az tuti, hogy nem dobta be a postaládátokban?

Amúgy szerintem csináljátok azt, hogy ha jön a számlálóbiztos, kérdezzétek meg, hogy Hozzátok miért nem dobott be címre szóló borítékot, és akkor meglesz a pontos válasz.

Egyébként szerintem a papíros kitöltés sem vészes.

2011. okt. 4. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

A számlálóbiztosok ezért a munkáért pénzt kapnak. Én nem irigylem, mert nem kis feladat felkeresni ennyi lakást, de:

A mi házunkban egyetlen borítékot sem osztottak ki, senki sem kapott a postaládába egyet sem. Az üvegajtóra kiírta az egyik lakónk -ő fogja elvégezni ezt a munkát- , hogy ebben a házban 10.01-10.31-ig végzi a népszámlálást.Kérdem én, hogy milyen jogon zár ki abból a lehetőségből, hogy önként, interneten magam intézzem? Biztos vagyok abban, hogy csak 16-a után járja végig a lakásokat, így megkapja az ezért járó díjazást. Be lehetne jelenteni, a lakóközösség tagja. Egyszer felhívtam a 06-80-200-224-es számot, de le voltak terhelve a vonalak, így nem lehetett bejelenteni. Nem a legtisztességesebb eljárás, amit folytat, de ezután is vele kell lakni. Így kivárom, bár az eljárása nem etikus.

2011. okt. 4. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Csak az előre nyomtatott -kódszámos- csomaggal lehet a neten adatot szolgáltatni. Ezt a KSH adja a kérdezőbiztosoknak ki. Amennyiben ő nem kapja meg, nem is tudja továbbítani. A KSH a tíz évvel ezelőtti népszámlálás adataiból dolgozik. Ha tíz éve ott nem volt épület, lakás akkor nem lesz kódszáma.

Nekem is van ilyen ügyfelem, aki nem képes megérteni, hogy négy éve épült háza nem szerepel a KSH adatbázisban és emiatt nem kaphatott kódot az internetes adatközléshez.

2011. okt. 4. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Már bocsánat, de milyen népszámlálási adatbázis, ahonnan hiányoznak emberek? A 4 éve épült házban laknak emberek, és erről okmánnyal rendelkeznek. Ez az okmány a lakcímkártya. Miért a KSH adatbázisát használják, amikor a lakcímnyilvántartóban -most más a neve- mindenki adata szerepel. Ennyi pénzből lehetett volna pontosabban is felkészülni, vagy csak én gondolom így?
2011. okt. 4. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

"Miért a KSH adatbázisát használják..."


Azért, mert a népszámlálást a KSH-nak kell lebonyolítani!

A KSH pedig nem léphet be a Földhivatal adatbázisába -adatvédelmi okokból.

Évekkel ezelőtt sokan tépték a szájukat, hogy ne lehessen mindenkinek minden adatbázist lekérdezni! Ezért nem lehet, -íme itt az eredménye.

2011. okt. 4. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ez a számlálás oltári nagy pénzbe kerül. Nézz a számláló biztosokat alkalmazó cég mögé. Le merném fogadni, hogy valamelyik narancsos képviselőnk keze benne van (Lézer Janira gondolok). Ez a pénz lenyúlásáról szól.

Ha, meg ennyire pontatlan az egész, bármilyen azonosítót megadhatsz, hátha a gép beveszi.

Ha nem... menj vissza a számláló biztoshoz, vagy telefonon hívd fel, hogy három hétig nem leszel elérhető sürgősen intézkedjen, vagy kimaradsz, mint ...

Hátha észhez tér.

2011. okt. 4. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Telefonon beszéltem a számlálóbiztossal, édesapám kérésére, aki aztmondta ő nem kapott előre nyomtatott verziót.

A házunk egyébként 10 éve épült, azóta lakják( mi lassan 3 éve vásároltuk ). Nem gond a papíros kitöltés, csak tényleg nem tudtunk rájönni, hogy miért van így.

2011. okt. 5. 16:21
 9/9 anonim ***** válasza:

"Nézz a számláló biztosokat alkalmazó cég mögé."


A cég a KSH.

2011. okt. 5. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!