Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Matekban segítsen valaki!...

Matekban segítsen valaki! Koordinátageometria? Egyszerű egyenlet!

Figyelt kérdés
Írja fel annak az egyenesnek az egyenletét, amely átmegy a (3;4) ponton és a koordinátatengelyekből egyenlő szakaszokat vág le!
2013. ápr. 10. 11:26
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

@ Wadmalac:


Szerintem is jópofa az idézet, bár mint írtam, én inkább megértéspárti vagyok. De tessék neked angolul is: "In mathematics you don't understand things. You just get used to them." (Nem tudom, melyik az eredeti, de az angolra tippelek.)


Nekem pont az egyenletmegoldás volt az, amivel sokat kínlódtam annak idején az említett undok tanárnál. A koleszban voltam korrepetáláson, ott végre némileg megvilágosodtam; csak egyrészt elég gyakran elfelejtettem mindkét oldalon elvégezni a szükséges műveletet, másrészt meg a suliban a tanárnak valami nem tetszett, merthogy nem pont úgy csináltam, ahogy ő mutatta. No, mindegy, rég volt, én meg belejöttem a "kézimunkába", mint kiskutya az ugatásba. :D

Egyébként egy teljesen másfajta gondolkodásmódot igényel, mint a humán tárgyak; de valóban, ha ráérez az ember a logikájára, a szabályokra stb., akkor onnantól kezdve nyert ügye van. Sőt, még meg is szeretheti. :)

Nekem egyébként az is sikerélmény volt, hogy ha nem is tudtam, mi miért van úgy, ahogy, de bemagoltam pl. egy képletet, és azzal x db feladatot meg tudtam enni reggelire. :D


Azzal vitatkoznék, hogy az 1+1=2 is egy axióma lenne, amit csak úgy el kell fogadni. Persze el lehet. De ezt is meg lehet érteni, meg lehet tapasztalni, nyilvánvalóan ez a számfogalom kialakulásának idején célszerű. Azután már tényleg evidencia. :)

2013. ápr. 12. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 Wadmalac ***** válasza:

BW:

Az 1+1=2 elfogadása alapozza meg az összes további összeadást. És ma azt hiszem már tényleg nem csak axióma, egyszer láttam egy kétoldalas jó sűrű logikai bizonyítást rá. Az első 3 sorát tudtam követni. :)

2013. ápr. 15. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

"Az 1+1=2 elfogadása alapozza meg az összes további összeadást."


Nekem mondod, pestinek, hogy merre folyik a Lánchíd? :D


"És ma azt hiszem már tényleg nem csak axióma, egyszer láttam egy kétoldalas jó sűrű logikai bizonyítást rá. Az első 3 sorát tudtam követni. :)"


Na, az ilyenektől tudok sírógörcsöt kapni néha. :D


Szerintem értsünk egyet (sőt, 1-et, továbbá "egymegegyegyenlőkettő"-t is), és zárjuk le az eszmecserét. :D

2013. ápr. 17. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 Wadmalac ***** válasza:
:D Yes maam.
2013. ápr. 17. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!