Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Ha a haj maga élettelen és...

Ha a haj maga élettelen és nem képes a regenerációra, akkor mégis miért van az a sok hajvégápoló szérum, sampon, kondícionáló stb. ami azt ígéri, hogy megszünteti a töredezést?

Figyelt kérdés

Tehát ami élő az csak a hajhagyma. Így egy élettelen dolgot kenni bármivel is abban bízva hogy regenerálódik elég érdekes... Vagy én gondolom rosszul?


Esetleg az a titka, hogy a töredezettség kialakulásától védi meg a hajat és a hajhullás természetes folyamata miatt egy kis idő elteltével szebbnek érezzük a hajunkat? Csak ezt úgy adják be, hogy eltünteti a töredezett hajvégeket?

Vagy a sok krém stb. a haj töredezett részét "összezsírozza" így keltve azt a hatást, mintha szebb lenne? Esetleg mindkét verzióban van valami?


2013. márc. 3. 22:23
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Bőrkabátot is ha bekened méhviasszal, szebb, ellenállóbb lesz, eltűnnek a repedések, pedig az is eléggé élettelen.
2013. márc. 3. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ahogy az előző mondja. Attól, hogy valami nem él, még lehet javítani az állagán :) Ettől függetlenül én sem nagyon hiszek benne, hogy ilyesmivel komoly hatást lehet elérni. Akinek szép a haja, annak szép, akinek szar, annak meg szar is marad :)
2013. márc. 3. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Komplikato ***** válasza:
100%

Kedves kérdező, azon gondolkodtál már, hogy bőrön át életben fel nem szívódó vagy pont hajra semmilyen hatással nem lévő vitaminokat MIÉRT tesznek bőrápolókba, tusfürdőkbe, stb? :D


Vagy miért árultak fél évszázadig kalciumos készítményeket csontritkulás ellen, miközben kiderült a pasiknak pont a veszélyeztetett korban NEM épül be a csontjába?


A marketing rizsa nagyobbik fele KAMU, az is volt mindig.

2013. márc. 4. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Azért is tettem fel a kérdést, hogy az egész egy nagy kamu és ezt tényleg nem veszi észre senki? Vagy én vagyok aluliskolázott, mert akkor szeretném bepótolni amit eddig nem tettem meg.
2013. márc. 4. 08:55
 5/6 anonim ***** válasza:

" Esetleg mindkét verzióban van valami?"


Esetleg mindkét verzióban van valami :)

Az embereket nem érdekli a valóság, ha egy szebb illúziót kapnak helyette cserébe. Olyannyira nem, hogy ezért akár fizetni is hajlandóak. A marketing pedig pont erre épít.

2013. márc. 4. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

nekem van egy három éves kislányom, szép hosszú hajjal. ugyanis növesztjük. pontosabban nő az magától, csak nem vágjuk le :)

mivel csecsemő kora óta én fürösztöm, így a hajmosás és a szárítás is az én dolgom. (egy időben lepasszoltam a hajszárítást az anyjának, mondván a te hepped a hosszú haj, b@szakodj vele te, de katasztrófa volt nézni, amit művelnek, plusz vizes is maradt a haja).

sosem voltam nagy véleménnyel a különböző női ketyerékről, ilyen-olyan kondicionálókról, balzsamokról, sőt a samponokról sem. (én magamnak néhány milliméteres hajat tartok, már ahol még van, és akkor mosom, amikor vágom, akkor is szappannal)


viszont azt kell mondjam, ég és föld a különbség, ha úgy próbálom a gyermekem haját mosás után kifésülni, hogy nem kentem rá balzsamot, vagy ha úgy, hogy igen. balzsam nélkül szinte minden egyes hajszála egyenként akad össze a végénél, szó szerint szét kell szaggatni őket a fésűvel (az, hogy ez mivel jár a gyerek részéről inkább nem részletezem), hogy kifésülhessem. balzsammal meg ha nem is , mint kés a vajon, de majdnem úgy szánkázik végig a fésű a hajzuhatagon.

szóval valamit csinál a balzsam és azt nem is rosszul.

2013. márc. 4. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!