Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hol húznátok meg a határt élő...

Hol húznátok meg a határt élő és élettelen között? Mi tesz élővé valamit?

Figyelt kérdés
2011. dec. 20. 08:34
1 2
 1/12 Brányi Bence ***** válasza:
2011. dec. 20. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
ezek szerint a vírus nem élőlény?
2011. dec. 20. 14:10
 3/12 Brányi Bence ***** válasza:

A Wikipédis szerint: "nem sejtes élőlények"

Szerintem: a vírus olyan, mint a kacsacsőrű emlős - mindkét csoport tulajdonságaival rendelkezik.


Ja és:

[link]

2011. dec. 20. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
szaporodási képesség
2011. dec. 20. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Én úgy tanultam a középiskolai biosz tankönyvemből, hogy az számít élőnek, ami életjelenségeket mutat. Életjelenség: az anyagcsere, a mozgás, növekedés, szaporodás. Lehet van még, most hirtelen nem jut eszembe, de ezek biztosan. A vírus ezek közül maximum a mozgással és a szaporodással rendelkezik, de mivel nincs anyagcseréje, ezért növekedni sem tud... Ráadásul nem is ő szaporodik, hanem a fertőzött sejt állítja elő a vírust..
2011. dec. 20. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Sőt még mozgással sem rendelkezik, vagyis nem hiszem...
2011. dec. 20. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
ez kicsit összetettebb kérdés:D egy kutató mondta, hogy felesleges meghúzni a mesterséges határt élő és nem élő között. Az élet az emberi érzelmeken alakul. Számos molekula képes replikációra mégse nevezzük élőnek.
2011. dec. 20. 21:58
 8/12 anonim ***** válasza:

Jó! Akkor nem létezik élő! Semmi sem élő! Minden élettelen!

Nem mindegy? Ha megkérdezik biológia érettségin hogy mi számít élőnek, nem azt fogom mondani hogy egy kutató azt mondta h blablabla...

2011. dec. 20. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
itt látszik a korlátoltságod, szerinted minden úgyvan, ahogy a könyvben leírták? egy csomó minden csak feltételezésen alapul, és ebből adódóan egy része hibás. Tény hogy az érettségibe azt írod, de ezzel nem jutsz közelebb semmihez. Pl az endoszimbiózis-elmélet is hülyeség, mégis tanítják
2011. dec. 20. 22:10
 10/12 anonim ***** válasza:
Nem vagyok korlátolt, én elhiszem azt amit mondasz. Mindig befogadom az újat. Csak nem látom értelmét igazából. Úgyse fogok konkrétan ezzel foglalkozni. Való igaz hogy az élet élettelenre vezethető vissza, emiatt nincs értelme élőről sem beszélni... Pontosan tudom. De akkor minek tetted fel a kérdést, ha te úgyis tudod a választ? Meg sok idióta kutató mindig valami új elméletet talál ki aztán egymásra cáfolnak rá, és végülis ugyanolyan bizonytalan lesz, mint az előtte lévő..
2011. dec. 20. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!