Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » A radioaktív sugár csak élő...

A radioaktív sugár csak élő szervezetbe épül be, ott tapad meg? Ruhákon, élettelen dolgokon nem?

Figyelt kérdés
Két kisgyerekkel parázok ettől. Kérlek titeket, adjatok felvilágosítást! Lehet vásárolni a kínai boltokban?
2011. ápr. 8. 09:06
 1/6 anonim ***** válasza:
olyan nincs h megtapad a radioaktív sugár.. mivel ezek ugye apró grafit és egyéb porszemcsék ami sugároznak. amúgy perseze hogy lehet.
2011. ápr. 8. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
bocs az OFF-ért de Kínának még mindig nincs köze Japánhoz.
2011. ápr. 8. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!Mivel nem értek hozzá, rosszul is fogalmaztam:-(

Tudom, hogy nem Japán, de közel van, ott is lehet már sugárzás.

Akkor a ruhákon lehet ilyen szemcse? ami sugároz?Húúú!

2011. ápr. 8. 10:03
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem túlparázod az életedet. Kínában pl folyamatosan mérnek, és a ruha amit ma megveszel 1) valószínűleg már hetekkel ezelőtt készült, mert a szállítás is idő, 2) nem is biztos, hogy pont a part mellett készült.
2011. ápr. 8. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

A szervezetbe belégzéssel és táplálkozással kerülhetnek be a radioaktív anyagok, és sokáig bent is maradhatnak, ha felszívódnak és beépülnek.

Ruhákról a rákerült sugárzó szennyeződést szerintem le lehet mosni egy alapos mosással, hacsak nem eleve sugárzó anyagból szőtték, vagy azzal festették. De itt nem kell tartani ilyesmitől. A kínai termékekkel más baj van, azok eleve sok mérgező festékanyagot tartalmaznak.

Egy kis mennyiségű sugárzás egyébként az általános szakmai vélekedés szerint még javítja is az egészséget, mert erősíti az szervezet védekezőképességét a sejtszintű mutációkkal szemben.

2011. ápr. 8. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

a tegnap megvett ruhákat kimostam:-) Igaz, előtte gyerkőcök felpróbálták, meg a boltban is mindent összefogdostak, magukra tettek. Kicsi meg még szájába is vesz mindent:-( Na mindegy, csak nem lesz gond! Köszi mindenkinek!

2011. ápr. 8. 11:22

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!