Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Van olyan sugár (zás) amivel...

Van olyan sugár (zás) amivel le lehet "bontani" egy embert?

Figyelt kérdés
A lebontani alatt annyitt értek, hogy alkotóelemerie szedni. Csak elméleti kérdés lenne.
2010. okt. 14. 15:20
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:

ne tartsatok őrültnek.

ja és humoros nyomorékok kíméljenek..

2010. okt. 14. 15:23
 2/12 anonim ***** válasza:
Megfelelő intenzitású infravörös sugárzás atomjaira bontja az embert (is) :P
2010. okt. 14. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Köszi a választ.

Az adott molekuláris mintát vissza is lehet állítani, vagy az már nem lehetséges?

2010. okt. 14. 16:18
 4/12 anonim ***** válasza:

Az, hogy valamit szétversz kalapáccsal, nem jeleni azt, hogy a tervrajzát is lerajzolod közben. Az infravörös vagy a méghosszabb hullámú sugárzás szétveri a kovalens kötéseket, azaz tényleg atomokra lehet bontani valamit, de hogyan tudnád utána összerakni... sehogy.


A teleportálás nem lesz ilyen egyszerű. :)

2010. okt. 14. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Honnan veszed hogy én teleportálni akarok?xD

Akkor ajánlj olyat, ami vissza is állítható! :D

2010. okt. 14. 16:49
 6/12 anonim ***** válasza:

A baj a mennyiséggel van. Van fogalmad arról mennyi atom alkot egy embert? Van fogalmad róla milyen adatbázist igényel egy teljes ember összes atomjainak sorrendjét kapcsolódását lekódolni? El tudod képzelni mennyi idő lenne egy ilyen hatalmas adatbázis átjuttatása egy másik helyre ?


Megsúgom, annyi idő alatt gyalog is odaérsz, még akkor is ha az univerzum túloldalán van az a hely...


maci

2010. okt. 14. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

"Honnan veszed hogy én teleportálni akarok?xD"


Hát összeraktam a részeket. Tévedtem volna?


"Akkor ajánlj olyat, ami vissza is állítható! :D"


Ez olyan, mintha azt mondanád, hogy ha szerintem egy tojás záp, akkor tojjak jobbat. Bocs, nem tudok.


A lényeget Maci megírta. Az ember lekódolásánál nem csak azt kell lekódolni, hogy milyen atomokból áll, hanem azt is, hogy azok milyen sorrendben voltak és éppen mit csináltak. Egy átlag aminosav úgy 13 atomból áll, egy átlag fehérje mondjuk 400 amnosavból áll, egy átlag sejtben tízezrével vannak fehérjék, egy átlag emberben 10^13 nagyságrendű sejt van. Ha jól számolom, az 10^23 nagyságrendű atom csak fehérjéből. Ha mondjuk nagyon ügyes vagy, és atomonként 1 byte-on (8 bit-en) tudsz minden információt letárolni, akkor azt az információt, hogy a fehérjék hol voltak és mit csináltak, kb 10^23 byte lesz tárolni. Ha 10 terabyte-os winchestert veszel (ami talán már létezik, bár kereskedelmebn még nem láttam), akkor szükséged lesz belőle százmillió darabra. Ha a ma elérhető legnagyobb adatátviteli sebesség (1,5 GB/s) 10-szeresével akarod feltölteni (ami tehát 15 GB/s), az nagyjából 200000 évig tartana. Csak a fehérjéket, csak egyetlen emberből.

2010. okt. 14. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Értem. És ha kisebb tárgyról van szó?
2010. okt. 14. 19:26
 9/12 anonim ***** válasza:

Hát ha jól saccolom, egy egér paramétereit már 1-2 ezer év alatt át lehetne küldeni. És 100 millió winchester helyett úgy 500000 is elég lenne.


Vagy egy szúnyoggal is próbálkozhatnál, az már szinte villámszerűen menne, alig 50-100 év kellene hozzá, és csak mintegy 1000 darab winchester.


Ha egy baktériummal tennél kísérletet, még ahhoz is pár hónap, és néhány winchester kellene.


Szóval nem kis adatmennyiségekről esik itt szó! :-)


Pedro

2010. okt. 14. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Mellesleg: a természet már kitalálta a kódolás módját, DNS-nek hívják. A továbbításra pedig egyelőre a világűrben közlekedő spórák a legbiztosabb módszer. :-D


Pedro

2010. okt. 14. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!