Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hol húznátok meg a határt élő...

Hol húznátok meg a határt élő és élettelen között? Mi tesz élővé valamit?

Figyelt kérdés
2011. dec. 20. 08:34
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:
örülök, hogy az ironikus hangnemet elhagytad. Nem tudom a választ, ezért vagyok kíváncsi más véleményére, csupán 1 elméletet mondtam. Nehéz megválaszolni a kérdést, és szerintem igenis fontos. pl. adott molekulák képesek az osztódásra, képesek evolúcióra. Hogy tekinthetnénk mégis egy molekulát élőnek? Mivel másabb ő mint egy gyémántdarab pl?
2011. dec. 21. 07:46
 12/12 anonim ***** válasza:

Azért abban egyezzünk meg, a természet nem tesz különbséget. Azt az ember teszi, amikor értelmezni próbálja a jelenségeket.

A természet, és benne az élet bonyolult, az a sok idióta tudós ezt próbálja értelmezni és az összefüggéseket megmagyarázni a még idiótább többieknek. Azok meg vitatkoznak rajta. Ez már csak így szokott lenni.

Az is eléggé nyilvánvaló, hogy a technika fejlődésével az addig megfigyelt jelenségek finomabb részleteit ismerik meg, néhányuk esetleg átír korábbi elképzeléseket. Nem tudom, miért baj ez. Ilyen a tanulási folyamat.


Az élő és élettelen határát akkor lehet könnyen megadni, ha megadjuk mindkettő pontos definícióját. De mivel az emberek tudása nem egyforma, lehet, hogy a definíciókat vitatni fogják, ezzel pedig a határt is vitatják. Annyiban maradhatunk, hogy van néhány tulajdonság, amelyet azért a normális túlnyomó többség elfogad. És később majd pontosítják.

2011. dec. 21. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!