Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » A diplomadolgozatom írásakor...

A diplomadolgozatom írásakor a bevezetőt szabad másolni?

Figyelt kérdés
Az én témám egy robot tervezése és kivitelezése. A számolások, a megépítés és a mérés részei saját, általam végzett dolgok. Viszont ahhoz, hogy nézzen is ki valahogy kell egy bevezető, írni kell a robotokról, azok felhasználásáról, történelmükről, típusaikról. Ezt a részt szabad másoljam? őszintén engem nem is érdekelnek ezek, legszívesebben copy+paste-el az egészet kimásolnám egy másik dokumentumból, megjelölvén persze a forráskönyvet. De így kb 5 oldalt kéne másolni és nem tudom, hogy ez mennyire megengedett. Az én témám nem a süketelés a robotokról, hanem egy optimális tervezés és kivitelezés.

2013. febr. 23. 20:14
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha hivatkozol az eredetire akkor igen. De jobb lenne ha saját lenne. Fogalmazd meg miért ezt a témát választatod, miért ezt a témakört.
2013. febr. 23. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
Másolhatod, viszont ha szó szerint másolod, akkor idézőjelek közé kell tenni, 5 oldal esetén pedig igencsak hülyén nézne ez ki. Szerintem olvass el 2-3 könyvet, cikkeket hozzá, és fogalmazd meg a saját szavaiddal (a forrásokat természetesen itt is meg kell jelölni).
2013. febr. 23. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
2-3 könyvet? Ez csak töltelék, nem akarom ezzel tölteni az időmet. Nem is értem minek kell. Senki nem olvassa el. Ha valakit a blabla érdekel a robotokról, akkor keres egy ezzel foglalkozó könyvet. Ki az a barom aki ezt kitalálta?
2013. febr. 23. 20:56
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Ne rinyálj ez kell a diplomához rá szánsz egy napot aztán bőven túl vagy rajta.
2013. febr. 23. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Ezt mondta a bölcsész haverom is. Én 4 évig mérnökire jártam, azelőtt matekinfóra. Nem is emlékszem mikor írtam utoljára egy fogalmazást. Én számolni szeretek, nem regényt írni. A humánosabbaknak tudom, hogy ez mennyire egyszerűen megy, de én totál reál beállítottságú vagyok.
2013. febr. 23. 21:05
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Egy 5 oldalas bevezetőt és egy 1,5 oldalas lezáró részt 3 óra alatt megírsz összeszorított foggal és kész.


Idézni szabad, de nem 5 oldalt, hanem 1-1 mondatot. Egy ilyenért olyan plágiumot kapsz, mint a szél és ki is vágnak azonnal az egyetemről (természetesen diplomának búcsút inthetsz) Ennyit nem ér, csináld meg.

2013. febr. 23. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
100%

"Ez csak töltelék, nem akarom ezzel tölteni az időmet. Nem is értem minek kell. Senki nem olvassa el. Ha valakit a blabla érdekel a robotokról, akkor keres egy ezzel foglalkozó könyvet."


Értem én, hogy nem érdekel, de akkor is el kell valahol helyezned a munkádat az eddigi eredmények között. Nem lehet csak úgy a vakvilágba számolgatni. Kell, hogy legyenek elméleti alapok, amik alapján elindulsz. És biztos lehetsz benne, hogy elolvassák, elvégre azért van a szakdolgozat. Ha ebben a részben hibát, önellentmondást, plágiumot vagy bármit találnak, akkor hiába csináltad a számításokat, lehet bármennyire zseniális a dolgozatod többi része, kidobják az egészet a kukába. És nem fog senki sem olyan könyveket keresni, amiben ezek benne vannak, mert mint szakdolgozónak, az a feladatot, hogy teljes képet adj az adott területről. És ebbe az elméleti háttér is beletartozik.


Tessék erőt venni magadon, és kutatni elmélet után is. Öt oldal tényleg nem a világ, egy nap alatt meg lehet írni, utána meg foglalkozhatsz azzal, ami valóban érdekel. Amúgy ezek alapján biztos érdekes és eredeti lesz a dolgozatod, úgyhogy ne hagyd, hogy a bevezető kifogjon rajtad ;)

2013. febr. 24. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!